.

.

New
LanFo Професионални Помине Вежба Машина 30000 ВРТЕЖИ во минута Efile Помине Вежби за на доградба на Акрилни Нокти, Гел на Ноктите, Електрични Помине Вежби Сет за Обликувањ?

LanFo Професионални Помине Вежба Машина 30000 ВРТЕЖИ во минута Efile Помине Вежби за на доградба на Акрилни

DEN 455.76

Количина на стоки
Достапно

Ве молиме не користете го телефонот кога поврзување на жици, влегле и не ги допирајте приклучок со влажна рака за да се спречи електрични истекување и шок или пожар.Номинална Брзина : До 35000 RPM.Постојат сина и црвена индикатор светлото за да покажува напред насока или обратна насока.Висока-брзина на мотор неизбежно ќе се генерираат топлина, па ве молиме да не го користите ноктите вежба за премногу долго секое време.Ве молиме полека се прилагоди од мала брзина на поголема брзина дека ви се допаѓа кога ќе го користат тоа.Не работат во мокри или влажни услови/Само сува крпа е дозволено за чистење.Не се прилагоди на највисоката брзина на сите одеднаш да се спречи неправилното работење од повреда на вашите нокти.Не работат во мокри или влажни услови/Само сува крпа е дозволено за чистење.Не се прилагоди на највисоката брзина на сите одеднаш да се спречи неправилното работење од повреда на вашите нокти.Оваа функција го прави полесно за двете десната рака и левата рака на луѓето да ги користите ноктите вежба, и тоа е исклучително корисна кога ќе си правите маникир на другите луѓе.Исклучете го моќ при промена на битови.ЕЛЕКТРИЧНИ ПОМИНЕ ВЕЖБА МАШИНА за ПОЛНЕЊЕ : Пакетот вклучува 1 главната машина, 1 се справи со, 1 адаптер, 4 пескарење бендови, 4 различни метал вежба бити, која се користи за мелење, обликување, чистење за сите помине видови, како и cuticle отстранување, може да се користи во 100-240 V, погоден за домашни и салон употреба.Професионален за резба, мелење, острење, брусење, сечење, полирање, дупчење.Брз-промена дршка, битови.ДВЕ РОТАЦИЈА на ВЕТЕР : за Да се контролира насоката дека на доградба на акрилни нокти вежба врти со притискање на прекинувач копчето.Се ЗАДОВОЛАТ РАЗЛИЧНИТЕ ДНЕВНИ ПОТРЕБИ : Ова електрична нокти датотека ги задоволи сите ваши потреби, мултифункционални за нокти првично, природни acrylics нокти, гел лак натопи во прав ноктите, како и отстранување cuticle мртвите кожата, calluses.FASHIONAL И ПРЕНОСНИ:Постојат четири бои да се избере : Зелена, Бела, Розова, Виолетова.Ве молиме не користете алкохол или лак смена да ги помине вежба.Напон (V) : 100-240 V.Ве молиме не користете алкохол или лак смена да ги помине вежба.Кога ќе почувствувате дека ноктите вежба е прегрее, ве молиме престане да го користи веднаш и се чека на топлина за да прахосвам пред да го користите повторно.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди