.

.

New
Задните Diffuser Сет за Camaro SS ZL1 -2018 Алуминиумски Соединенија Направи Големи Перформанси Зголемување Downforce 6PCS (Црна)

Задните Diffuser Сет за Camaro SS ZL1 -2018 Алуминиумски Соединенија Направи Големи Перформанси Зголемување

DEN 1799.76

Количина на стоки
Достапно

Fitment Специјално дизајниран и направен за Chevy 6 Генералот Camaro SS и ZL1 2016-2018. Овој комплет вклучува 4 задните diffuser перки и 2 задните странични крила прилог на браник.Перформанси 1. Дополнување на перформансите на изгледот на вашето возило, при додавање на еден засебен стил и акцентот кој ќе го направи тоа на внимание-getter. 2. Подобрување на целокупната аеродинамика на вашето возило, на тој начин обезбедување на подобри перформанси и економичност на горивото. 3. Намалување на притисок под автомобил со резултат зголемување на downforce на брзина, а тоа помага да се подобри вашите гуми' зафат и направи на автомобил подобра контрола.Материјал Направени од алуминиум сложениот материјал, која е висока цврстина и мала тежина, тие се конструирани за зголемување на издржливост и трајни услуга животот додека се обезбеди крајна перформанси.Лесна Инсталација Лесен за инсталација без посебна алатка е потребна, само треба да се измери точно точка и вежба некои дупки на задниот браник за инсталација.Задоволство Гаранција Yoursme има за цел да обезбеди одлични производи и најдобра услуга за клиентите.Можете едноставно да го врати тоа ако не сте задоволни со производот.Ние ја поддржуваме 30 дена целосна наплата за поврат и 12 месеци гаранција.Fitment Специјално дизајниран и направен за Chevy 6 Генералот Camaro SS и ZL1 2016-2018. Овој комплет вклучува 4 задните diffuser перки и 2 задните странични крила прилог на браник.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди