.

.

New
Обликот Sorter, Дрвени Редење Образовни Играчка, Геометриски Градење на Блок Одбор Загатка Боја Форма за Рано Учење Предучилишно Образование за Бебе Деца, Момчиња и Д?

Обликот Sorter, Дрвени Редење Образовни Играчка, Геометриски Градење на Блок Одбор Загатка Боја Форма за Рано

DEN 431.76

Количина на стоки
Достапно

✅МАТЕРИЈАЛ : Форма sorter направен од природно дрво и дете-безбедна вода базирани боја. ✅ЕДИНСТВЕНА АКТИВНОСТ ОДБОР : Геометриски градење на блок развој на фината моторика вештини, умешност, рака око координација и боја признавање. ✅УЧЕЊЕ ОБЛИК на ПОЈАВУВАЊЕ на PLAYSET : Обликот и бојата на признавање како децата учат да одговара, вид и магацинот светли бои и форми.Се прошири игра во рано учење можност. ✅ИНТЕРАКТИВНИ ЗАФАТЕН ОДБОР СЛОЖУВАЧ : Научи да се препознае и да се организира основно форми во плоштади, правоаголници, триаголници и кругови. ✅МОМЧИЊА И ДЕВОЈКИ ПОДАРОК : Форма sorter редење играчка за 3 години и погоре.Го прави одличен роденденски подарок, децата ден подароци, Божиќ подароци итн за бебе момче и девојка.Опис : ИНТЕРАКТИВНИ ЗАФАТЕН ОДБОР СЛОЖУВАЧ : Научи да се препознае и да се организира основно форми во плоштади, правоаголници, триаголници и кругови.Се изгради 3 D модели со обоени форми и игра отворен заврши игри.УЧЕЊЕ ОБЛИК на ПОЈАВУВАЊЕ на PLAYSET : Обликот и бојата на признавање како децата учат да одговара, секвенца, вид и магацинот светли бои и форми.Се прошири игра во рано учење можност.ЕДИНСТВЕНА АКТИВНОСТ ОДБОР : развој на фината моторика вештини, умешност, рака око координација и боја признавање.Децата може да се размислува и да се поврзе со безброј отвори заврши начини да се направи учењето забавно.БЕЗБЕДНОСТ МАТЕРИЈАЛ : Направен од природно дрво и дете-безбедна вода базирани боја.Аглите се тивко се обработуваат, правилно полиран, без burrs, и нема да им наштети на деликатна рацете на децата.МОМЦИ И ДЕВОЈКИ ПОДАРОК : Форма sorter редење играчка за 3 години и погоре.Го прави голем роденден, подароци, партија подарок, Нова Година на подарок, децата ден подароци, Божиќ подароци итн за бебе момче и девојка.Спецификација : Материјал : Wooden Blocks Боја : Црвена, Жолта, Зелена и Blue Size(Dxšxv) : Околу 11.5x11.5х5.5cm/4.53x4.53x2.16inch Age : 3 години и above Package вклучува : 4pcs x Правоаголник Дрвени Blocks4pcs x Круг Дрвени Blocks4pcs x Триаголник Дрвени Blocks4pcs x Квадратни Дрвени Blocks1pc x Голем Плоштад Base Note : 1. Поради светлината и на екранот разлика, објектот е боја може да биде малку поинаков од слики.2. Ве молиме овозможи 1-2 см разлики поради прирачник за мерење.

Карактеристики на понудата

Material:
Wooden
Blocks Color:
Red, Yellow, Green and Blue
Size(LxWxH):
About 11.5x11.5x5.5cm/4.53x4.53x2.16inch
Age:
3 years and above
Package includes:
4pcs x Rectangle Wooden Blocks :
4pcs x Round Wooden Blocks :
4pcs x Triangle Wooden Blocks :
4pcs x Square Wooden Blocks :
1pc x Large Square Base :
1. Due to the light and screen difference, the item's color may be slightly different from the pictures. :
2. Please allow 1-2 cm differences due to manual measurement. :
Неодамнешно

Слични понуди