.

.

New
Estink Бинокуларна Соединение Лабораторија Микроскоп, Железо + ABS Напред Микроскоп 20X-40X за Лабораторија за Истражување на Студентите

Estink Бинокуларна Соединение Лабораторија Микроскоп, Железо + ABS Напред Микроскоп 20X-40X за Лабораторија

DEN 2147.76

Количина на стоки
Достапно

Метал механички делови : Оптичко стакло како база на материјалот, прецизноста досадна-полиран стакло леќи, 100% метал механички компоненти.Голема образовни инвестиции за да се добие вашите деца на почетокот на проектот на својата научна кариера.Со LED светло : Build-во горниот и Долниот LED светло, моќно осветлување обезбедува подобро и појасно согледување.Прилагодлив : Прилагодлив диоптрија цевка и pupillary растојание овозможува долго време набљудување без замор. 20 X-40 X Зголемување : Зголемување поставки од 20 X да 40 X, квалитетни и оригинални вистина-слики во боја. 1.Зголемување поставки од 20 X да 40 X, квалитетни и оригинални вистина-слики во боја. 2.Голема образовни инвестиции за да се добие вашите деца на почетокот на проектот на својата научна кариера. 3.Прилагодливи диоптрија цевка и pupillary растојание овозможува долго време набљудување без замор. 4.Изгради-во горниот и Долниот LED светло, моќно осветлување обезбедува подобро и појасно согледување. 5.Оптичко стакло како база на материјалот, прецизноста досадна-полиран стакло леќи, 100% метал механички компоненти.Спецификации : Предмет Тип : Микроскоп Материјал : Железо + ABS Големина : 33*27*14cm/13*10.6*5.5 инчен Глава : 45degree Склони Бинокуларна Widefield Eyepieces : WF10 X Цели : 2 X и 4 X Диоптријата на Вредноста : ±5dp Pupillary Растојание : 2-3/16inch да 2-15/16inch(55-75mm) Работа на Далечина : 2-1/8inch (53mm) Досадна-полиран Стакло Одбор : Дијаметар 3-3/4inch(95mm) Бело/Црна Пластика Одбор : Дијаметар 3-3/4inch(95mm) Осветлување : AC 120 V Моќност 10 W LED Сијалица Пакет Листа : 1* Microscope2* Око Patch1* 3-3/4inch(95mm)Стакло Board1* Упатство.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди