.

.

New
Оптички Дел За 37 40.5 43 46 49 52 55 58 62 67 72 77 82mm dslr фото Објектив Црвен Портокал Жолта Зелена Сина, Пурпурна Боја Филтер За Canon (Боја: Жолта/Дијаметар: 43)

Оптички Дел За 37 40.5 43 46 49 52 55 58 62 67 72 77 82mm dslr фото Објектив Црвен Портокал Жолта Зелена Сина,

DEN 756.00

Количина на стоки
Достапно

Боја : Жолта; Дијаметар : 43. Материјал : Стакло.Опис : Вовед : Нема друг филтер има направено толку многу за подобрување на пејзажна фотографија како филтер.Додадете боја селективно додека оставајќи го остатокот на сцена непроменета.Целосна сина филтри можат да бидат многу корисни За подобрување на сив и еднообразен небото со давање на sunnier аспект, нешто што поларизирана филтер не може да се направи под овие околности.Со користење на правото полна сина филтер ќе се осигура дека сликата се чува природен изглед.Жолта За црна и бела фотографија може да биде мало зголемување, за разлика од, На пример, појасни линија помеѓу небото и земјата.За понатамошно зголемување на контрастот, можете да го користите портокал филтер, или многу посилни за разлика на црвена леќа.Овие боја филтри, исто така може да се користи во боја на филмот, така што на сцена во жолта, портокалова или црвена.Зелена За црна и бела фотографија, портрет фотографии во отворено создава повеќе деликатна, трезен смисла на стил, тонот на кожата и контраст.Кожата на ѕвонење во фотографијата доведува до скромна опис на фацијална експресија.Тоа е, главно, црна и бела фотографија, а исто така се користи во некои боја филм, така што сликата во зелена боја.Користење на црвена, зелена, и сина филтри заедно, тоа може да се промени бојата на предметите кои се движат со тројца време на изложеност, и уште го задржи бојата на ѕвонење на објекти.Опис : Одговара SLR камера / дигитална камера / видео камера DV lens Metal и Plexiglass со ротирачки рамка двојно женски нишка на дозволите се користи со други филтри или hoods Filter Облик : Round Size : 30мм 37mm 40.5 mm 43mm 46mm 49mm 52mm 55мм 58mm 62mm 67mm 72mm 77mm 82mm Fit За : За Canon За Nikon За SONY Олимп Pentax За samsung Pana Minolta Сигма Fuji Fujifilm итн.Dslr фото Дигитални SLR Камера Леќи видео камера Камери Lens Pack ge Included : 1 x полна боја филтер.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди