.

.

New
KNIPEX - 71 01 200 Tools - CoBolt Компактен Гром Машина (7101200), 8-Инчен & Custom Leathercraft - 1535046 CLC 418 Plier Алатка Носителот, Тешки, со Затворен Крај,Тен

KNIPEX - 71 01 200 Tools - CoBolt Компактен Гром Машина (7101200), 8-Инчен & Custom Leathercraft - 1535046 CLC

DEN 1476.96

Количина на стоки
Достапно

Производ 1 : Прецизност Одделение Перформанси Tools.Производ 1 : Број 1 Избор На Трговци Во Светот.Производ 1 : Удобно Во Употреба И Квалитет Увери Дизајн.Производ 1 : Способен Да Одговара На Потребите Во Продавница, Дома Или Во Служба Поле.Производот 2 : Пластични, затворени дното дизајн го задржува форма.Производот 2 : се Вклопува појаси до 2-1/4-Инчен широк.Производот 2 : Тешки-должност.Производот 2 : Пластични кожа го задржува форма.KNIPEX - 71 01 200 Tools - Co Bolt Компактен Гром Машина (7101200), 8-Inch The компактен гром секачи се лост акција центар секачи за да се намали материјали како што се завртки, ноктите и навртки до 5.2 mm.Лост акција со цел механизам обезбедува лост сооднос со ниско ниво на триење.Ова резултира со своите перформанси 20 пати повисока од страна сила да се применуваат.Потребни 61% помалку напор.Сечење на рабови се индукција појачани на околу 64 HRC да се намали преку мека жица до 6.0 mm; средни тешко жица максимална 5.2 mm; тешко жица до 4.0 mm и пијано жица до максимален дијаметар 3.6 mm.Направен Во Вупертал-Cronenberg, Германија.Во Прилог На Квалитет, Иновативност И Перформанси, И Други Важни Камен Темелници Се Одржливи И Активности Вредност-Водени Ориентација.Обичај Leathercraft - 1535046 CLC 418 Plier Алатка Носителот, Тешки, со Затворен Крај,Tan CLC Алатка Носители не само задржете алатки, тие се одржи алатки за долго, долго време, бидејќи CLC не 'т се одржи назад на квалитет.Изграден за да трае од врвот жито leathers и солиден полиестер ткаенини.Зајакнат во сите вистинските места за да бидете сигурни дека тие го задржи својот квалитет и вредност долго во иднина.Супериорен квалитет алатка држачот за клешти, snips, или градинарски shears е направен со тешки-должност крои и занитвам зајакнување за дополнителна издржливост.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди