.

.

New
Лесно се Топи Прачки за Заварување Нерѓосувачки Челични Прачки за Заварување, Заварување Electrode Ниска Температура Лесно 5/10/20/50pcs 1-4mm Род Лемење, Заварување Жици Рака

Лесно се Топи Прачки за Заварување Нерѓосувачки Челични Прачки за Заварување, Заварување Electrode Ниска Температура

DEN 1099.20

Количина на стоки
Достапно

Добри перформанси : Карактеристики ниска spatter тенденција.Материјал : Изработени од нерѓосувачки челик, која е отпорна на ' рѓа и корозија.Широка примена : Широко се користат во опрема со производители rayon, бои, хартија, мастило, гума, кајгана, фотографски хемикалии и повеќе.Употреба : Погоден за AC и.Добра цврстина и weldability серија на предности.Со ниска густина, голема специфична сила.Дијаметар : 1mm/1.2 mm/1.4 mm/1.6 mm/1.8 mm/2mm/2.5 mm/3.2 mm/4mm Length : 250-230mm/300мм/350-300мм/350mm Current : 9-22 A/13-32 A/16-40 A/18-50 A/20-25 A/25-70 A/40-80 A/70-120 A/90-150 AMaterial : нерѓосувачки steel Color : silver Package листата : 1/5/10/20/50 x заварување rods Features : ** Широка примена : Широко се користат во опрема со производители rayon, боја, хартија, мастило, гума, кајгана, фотографски хемикалии и повеќе.** Употреба : Погоден за AC и Белешки : 1. Ве молиме дозволено 1-3мм разлики поради прирачник за мерење, ви благодариме за разбирањето!2. Поради разликата помеѓу различни монитори, ве молиме да се разбере дека на сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Одлична отпорност на корозија, добра термичка стабилност.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди