.

.

New
Кливленд Тема Формирање Допрете, 5/16-18, Приклучокот, Светла, 0 Флејта, (Пакување од 5)

Кливленд Тема Формирање Допрете, 5/16-18, Приклучокот, Светла, 0 Флејта, (Пакување од 5)

DEN 4545.84

Количина на стоки
Достапно

Допрете Заврши : Светла.Стандарди : USCTI Табела 302 A.Допрете ја Иконата Тип : unc завршетоци со.Теренот Дијаметар Лимит : H7. Допрете Димензија Тип : Инч.Тема Формирање Допрете Ја Иконата Големина 5/16 Во.-18, unc завршетоци со, Целокупната Должина 2 23/32 во, High Speed Челик, Светла (Соголени), Десната Рака, Нишка Должина 11/16 во, 75 Проценти Тема Вежба Големина F, Нишка Ограничување на H7, Класа на Вклопуваат 2 B-3 BSpecifications : Допрете го Заврши : Bright Standards : USCTI Табела 302 ATap Тема Тип : UNCPitch Дијаметар Лимит : H7 Tap Димензија Тип : Inch Tap Тема Големина : 5/16"-18 Thread на Ветер : Право Hand Thread Должина : 1-1/8"Број на Парчиња : 1 List Број : 1091 Tap Материјал : Висока Брзина Steel Item : Тема Формирање Tap Overall Должина : 2-23/32"Допрете Стил : Тема Forming Tap Chamfer : Plug Shank Кол. : Месо Тело Кол. : 0.3180"Број на Флејта : 0 Tap Големина : 5/16"Сечење Насока - Обработка : Право Hand65% Тема Вежба Големина : 17/64 in Thread Големина : 5/16"-18 Spiral на Ветер : Neutral Thread Стандард : UNCSquare Големина : 0.2380 in Shank Должина : 1 19/32 in55% Тема Вежба Големина : I75% Тема Вежба Големина : FPrimary Материјал Примена ISO Код : M, N, PClass од Одговара : 2 B-3 BMaterial Одделение - Обработка : 1091 Thread Лимит : H7 Extended Вратот : Yes Series : 1091 Primary Материјал Примена : Алуминиум, Месинг, Бронза, Бакар, Нерѓосувачки Челик, Steel Threads по Инч : 18.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди