.

.

New
BBCCSHW NAST20 Ролери Следбеници Лого (1 парче) NAST 20 R Separable Тип на Лежишта 20x47x16mm ЛИУ-NRB

BBCCSHW NAST20 Ролери Следбеници Лого (1 парче) NAST 20 R Separable Тип на Лежишта 20x47x16mm ЛИУ-NRB

DEN 1552.80

Количина на стоки
Достапно

Модел : NAST20; Тип : Separable Ролери Следбеници.Големина : 20x47x16mm; Количина : 1 Компјутер.Вртежен момент Капацитет : 20*47*16mm; Површина Грубост : Ra 0.05. Материјал : 52100 Хром Челик; Премази : Antirust масло.Структура : Ролери Следбеници Имајќи.SEPARABLE РОЛЕРИ FOLLOWERSRoller Следбеници се лежишта наменета за надворешниот прстен ротација, во кој игла со ролки се инкорпорирани во дебели ѕидови надворешниот прстен.Ролери Следбеници вклучуваат separable и не-separable видови.Овие лежишта се достапни во различни видови за да одговараат на речиси секој вид на апликација.Тие се користат за брегасти механизми и за линеарни движења на пренесување на опрема.MOUNTING1 Во случај на штит и запечатени видови, натпревар страна површината правилно да го парење седење површината назначена со димензија на прикажани во димензија на маса, и да ги поправат. (Види Сл. 1.)2 Кога монтажа Ролери Следбеници, обрнете посебно внимание за да се избегне поставување на нафта дупка на внатрешниот прстен во рамките на вчитување зона.Ова може да доведе до краток имајќи живот. (Види Сл. 2.)3 Кога монтажа Затворен Тип Separable Ролери Следбеници, не се причина на страна плочи за да падне.Ако тие падне, наместете ги повторно во место грижа за да се избегне оштетување на печат на усните.4. Во случај на Ролери Следбеници без внатрешен прстен, вратило бара термичка обработка и брусење заврши.Се препорачува површинска цврстина на вратило е 58-64 HRC, и се препорачува грубост на вратило е 0.2 um Ra или помалку.Исто така, на надворешниот прстен и кафез се водени од страна површини на монтирање делови.Затоа, препорачливо е дека страничните делови на монтирање делови се заврши со мелење или барем од страна на обработка. (Види Сл. 3.)5 Во Не-separable Ролери Следбеници, страничните плочи се прес-опремени.Затоа, при монтирање на Ролери Следбеници, не им помогнам на страна плочи.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди