.

.

New
Led Светло Кутија Трагач, Светлина Кутија USB Напојување со Кабел Ултра Тенка за Уметници Дизајнирање за Анимација Скицирање

Led Светло Кутија Трагач, Светлина Кутија USB Напојување со Кабел Ултра Тенка за Уметници Дизајнирање за Анимација

DEN 1168.56

Количина на стоки
Достапно

Нашите следење на светлина кутија има три светлината прилагодувања за да изберете од.Само еден допир на копче можете да изберете оптимално поставување за цртање.Ултра тенок светлина кутија, мерење на 0.2 инчи дебела, оваа светлина подлога е лесно да работат и преносни.Совршен за скицирање, тетоважа следење, архитектонски дизајн, 2 D анимација, calligraphy, втиснување, обоено стакло, индустриски дизајн, scrapbooking, и повеќе.Оваа светлина маса е совршен додаток за секој hobbyist, уметник, градител, или лекар.Да им донесе повеќе погодност.Доаѓа со дополнителен долг USB кабел за да ви даде поголема флексибилност во вашиот дом или канцеларија.Исто така, со USB-кабел и 2 клипови се вклучени.Функција : 1. Нашите следење на светлина кутија има три светлината прилагодувања за да изберете од.Само еден допир на копче можете да изберете оптимално поставување за цртање.2. Ултра тенок светлина кутија, мерење на 0.2 инчи дебела, оваа светлина подлога е лесно да работат и преносни.3. Доаѓа со дополнителен долг USB кабел за да ви даде поголема флексибилност во вашиот дом или канцеларија.Исто така, со USB-кабел и 2 клипови се вклучени.4. Оваа светлина маса е совршен додаток за секој hobbyist, уметник, градител, или лекар.Да им донесе повеќе погодност.5. Совршен за скицирање, тетоважа следење, архитектонски дизајн, 2 D анимација, calligraphy, втиснување, обоено стакло, индустриски дизајн, scrapbooking, и повеќе.Како да го Користите : 1. Вметнете еден крај од USB-во копија маса, а другиот крај во КОМПЈУТЕР или адаптер, притиснете го вклучите копија табела за да се вклучи.2. Потоа земете еден цртеж кои биле подготвени и го стави на копирање на табелата.3. Потоа земете еден дел од цртеж хартија која треба да се копираат и да го покрие тоа на врвот на оригиналниот цртеж на хартија.4. Вклучете го светлина на копирање маса повторно, и може да се види на графика во цртежот подолу.5. На овој начин, можете да копирате целиот модел на цртежот хартија според линии на ракописот, исклучете извор на светлина, отстранете го извор на енергија, .

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди