.

.

New
Образец за Сликарство A4 29 * 21Cm Sweet Home /Птица DIY Stencils Ѕидното Сликарство Бележник Боење Втиснување Албум Декоративни Хартија Картичка Дефиниција

Образец за Сликарство A4 29 * 21Cm Sweet Home /Птица DIY Stencils Ѕидното Сликарство Бележник Боење Втиснување

DEN 276.00

Количина на стоки
Достапно

Тоа го направи на ДОМАШНИ миленици и со користење на мелење процес за да се обезбеди внатре и надвор од рабовите не е остар, безбедноста за вас и вашите деца!.Големина : 29 * 21 см (1 cm = 0.39 инчи).Обновливи Пластични Занает го прави божиќ stencils повеќе цврсти, трајни и перат.Пластични сликарство stencils беа лесно да се чисти надвор, по употреба со сапун и вода.Нашите модели се идеални за занаети и DIY проекти кои може да бидат применети за повеќето рамни површини вклучувајќи прозорец, врата, стакло, ткаенини, scrapbooking и ѕид уметност.Да ги користите овие празник stencils да се направи голема уметност парчиња.Мулти-за употреба : може да се користи за пигмент сликарство, печат, scrapbooking, - карта во донесувањето одлуки, хартија изработката, ткаенина сликарство, ѕид оркестарот и така натаму.Голема прилики : овие пластични матрицата обрасци може да се примени во многу прилики; Можете да ги користите овие stencils сликарство вашите ѕидови, вашиот windows, вашиот плакари, вашата забелешка книги, вашиот чаши, вашиот фото рамка и така натаму; Можете да ги наслика овие слатки модели со себе во зависност од вашите услуги и работи со овие убави слики ќе биде повеќе примамливо.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди