.

.

New
EZ Оган Firestarter (80 pack) --, исто Така, се достапни во 40 и 120 пакет

EZ Оган Firestarter (80 pack) --, исто Така, се достапни во 40 и 120 пакет

DEN 959.76

Количина на стоки
Достапно

Безбедно да се складира и може да се користи на светлина било оган, внатре и надвор.Водоотпорен.Неопределен рок на траење.Природно, одржлив состојки.Ја елиминира потребата за хартија или kindling.Сега осветлување оган е толку лесно како што паѓа на еден натпревар со EZ Оган Firestarter, врвот-осветлување firestarter.Тоа работи вака : Едноставно оџакот подели историјата, место еден неотворена пакет на EZ Пожар НА ВРВОТ, светлина неколку агли и опуштете се.Тоа е толку лесно!Користење на пакет како фитил, EZ Оган полека се топи и слапови надолу сметководствена пожарот да се намали дневници или јаглен и ви даваат сигурен start секој пат.EZ Оган нема да flash или светкаат и не може да експлодираат.Тоа е безбедно да се складира буквално насекаде, е водоотпорен, и има неограничен рок на траење.EZ Оган е еколошки, како што се состои од сите природно се случуваат, одржлив состојки.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди