.

.

New
ANTENG,Уво Заштита на Слухот Заштита за Снимање NRR 30dB Намалување на Шумот Безбедност Уво Muffs, Прилагодлив Уво Бранителите за Блокирање, Лов, Косење, Изградба, со Пена Ear

ANTENG,Уво Заштита на Слухот Заштита за Снимање NRR 30dB Намалување на Шумот Безбедност Уво Muffs, Прилагодлив

DEN 575.76

Количина на стоки
Достапно

За да се спречи овие потенцијалните штети, ние се носат што исклучителни бучава поништување на уво muffs со одржување надвор опасни звуци нивоа кои произлегуваат од различни социјални или рекреативни активности, вклучувајќи косење, снимање, машини, алат, музички концерти, студија, motorsports, раса, лов сезона, итн.Answer : ___________________________ Note : .Тој е компактен и лесно да се врши.Тие не се целосно soundproof. На уво заштита се направени за намалување на штетната бучава на безбедно ниво, истовремено овозможувајќи ви да ја слушнете важни за животната средина звуци. Во жешките летни, ве молиме отстранете ја сафет за снимање на секои 1-2 часа за да го добиете вашите уши опуштено.Нивоата на бучава над 125 d B дури и за краток период може да предизвика трајно губење на слухот. Кога се носи за прв пат, безбедноста уво muffs може да биде малку се тесни, и тесни печат е дизајнирана за да им обезбеди подобар намалување на шумот.Безбедност earmuffsalso на совршени за подароци за вашите деца, семејство, пријатели и соработници,Нова Година подароци, Божиќ подароци), birthday (роденден подароци и разни празници како подароци,.Она што не NRR и SNR Значи?.Широка Примена : Дизајнирани за да бидат ефективни до 28(SNR), на уво заштита уво muffs се одлична опција во обезбедување на вас со оштетен слух заштита во разни гласно средини и активности, како што се снимањето, лов, двор работа, гласна музика, трки, бучни работа сајтови, at-home задачи, или рекреативни активности.NRR (Намалување на Шумот Оценка) Оваа оценка се користи во U. и се прифатени за употреба во други делови на Америка и некои Азиски земји.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди