.

.

New
Кристали и Исцелување Камења,19PCS Исцелување Кристали Поставени за Медитација, Вештерство Материјали, Чакра, Духовна Оркестарот, Вклучува Прачки, Камења, Аметист Кр

Кристали и Исцелување Камења,19PCS Исцелување Кристали Поставени за Медитација, Вештерство Материјали, Чакра,

DEN 959.76

Количина на стоки
Достапно

За било какви прашања со овој камен додатоци комплет, ние ќе се грижи за вас во 100% .На звук и вибрации промовира релаксирана состојба совршен за длабока медитација, креативно мислење и интуитивен пораки.Можеби сите овие биде твое во Божиќ.Најдобри Вредноста на сите-во-едно Кристал Сет за почетници, за кристал колекција љубовници, и подароци за жените и мажите. [ЕЛЕГАНЦИЈА КОМБИНИРА НЕВЕРОЈАТНА ЕНЕРГИЈА] Вреди да се спомене, срцето-форма ѓердан е направен од moonstone која има илјада години популарност. 2 различни чакра групи : Занесе во освежување моќ инспирирани од природата.Ја користите вашата интуиција за да го одберете прачки и камења од овој кристал сет, држете ги во вашите дланки, додека meditating, или едноставно да се стави на вашата маса, и изнесам сите дека прикриен благодат, убавина и исцелителна моќ, која се складира во внатрешноста.Дарот на мир.Дарот на љубовта. [ШИРОК АПЛИКАЦИИ ЗА WELLNESS] Овие камења се идеални за медитација, духовно исцелување, позитивна енергија стекнување, јога, реики, релаксација или благочестив практики и ритуали, балансирање на Фенг Шуи во дом или канцеларија, личен простор, студиска област, дома декор, олтарот или ароматерапијата; Расчистување на вашиот расфрлани мисли и генерира повеќе самодоверба и да се фокусира.Дарот на среќа.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди