.

.

New
uxcell Пластични Дипломирал Цилиндар, 10ml Мерење на Цилиндар со 10 Трансфер Pipettes и 1 Четка, 16in1 Сет за информатика Лабораторија

uxcell Пластични Дипломирал Цилиндар, 10ml Мерење на Цилиндар со 10 Трансфер Pipettes и 1 Четка, 16in1 Сет за

DEN 1226.40

Количина на стоки
Достапно

[Пакет Содржина] - 5 дипломирал цилиндар(10ml ); 10 pipettes(1ml) : 1 Четка. [Функција] - Направени од пластика, хемиска отпорност, трајни, еднократно, лесно да се мијат и graduations нема да исчезнат. [Лесен за употреба] - На заострените се прелива spout за лесно пополнување и фрлаат, и сини печатени и јасно graduations за повеќе точни мерења. [Предности] - Одлично хемиска отпорност.На хексагонална база обезбедува стабилност. 2-Двострано дипломирањето на цилиндар тело, што го прави полесно да се чита. [Апликации] - се Користи да се тестираат и да се измери точната количина на течност во лаборатории, но исто така е погоден за училницата, научен експеримент, и за домашна употреба.Опис : Пластични дипломирал цилиндар за лабораториско тестирање.Дизајниран за едноставност и лесно за користење.На хексагонална база обезбедува стабилност и ја прави цилиндар се тркалаат-отпорни.Двострано дипломирањето на цилиндар тело, што го прави полесно да се чита.Широк rim и на заострените се прелива spout за лесно пополнување и фрлаат.Секој цилиндар има свои скала, го покрена нумеричка graduations нема да избледи, тоа може да се мијат надвор или растворени со хемикалии.Карактеристики : Материјал : Plastic Main Боја : Јасно White Capacity : 10ml(Дипломирани Цилиндри); 1ml(Pipettes)Големина : Дипломирани Цилиндар : 16 130mm x / 0.63" x 5.12"(Цевка со Дијаметар*Вкупна Висина)Четка : 190 x 22mm / 7.48 x 0.87"(L*Макс.Г) Pipettes : 140 x 11mm / 5.51" x 0.43"(L*Макс.Г)Пакет Содржина : 5 x Дипломирал Cylinder1 x Brushes10 x Pipettes.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди