.

.

New
Moonetto 4 Пакет 1000ml Килибар Borosilicate Стакло Дипломирал Круг Лабораторија Reagent Media/Storage Шише Со GL45 Сина Кап Завртки

Moonetto 4 Пакет 1000ml Килибар Borosilicate Стакло Дипломирал Круг Лабораторија Reagent Media/Storage Шише

DEN 1881.60

Количина на стоки
Достапно

Капацитет : 1000 m L, постојани бели глеѓ graduations од 100 m L, 400 m L, точни скали.Borosilicate Килибар Стакло : дебели, тешки, со висок квалитет, намалување на УВ светлина, ниски коефициенти на топлинска експанзија, отпорни на термички шок, висока хемиска отпорност во корозивни enviroments.GL45 Завртка Капа : Сина GL45 завртка капа, тесни печат, капе-бесплатно, печат цврсто.Autoclavable : До 120℃, еднократно, enviromental пријателски, лесно етикетирање.Стаклени шишиња одговара за чување на медиумите, biologicals и други течни решенија за лабораториски, експеримент, хемија, научни истражувања и чување дома.Големина : 1000ml.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди