.

.

New
3M Инхалација Вентил 7582, Замена на Дел 10 ЕА/Случај

3M Инхалација Вентил 7582, Замена на Дел 10 ЕА/Случај

DEN 902.16

Количина на стоки
Достапно

Одобрени 3 M замена дел.Дизајниран за употреба со 3 M Половина Facepiece 7500 Серија (се продава одделно).Лесна инсталација овозможува брз замена.Вентил може да го продолжи работниот век на facepiece.Заменливи дел потенцијално може да резултира со респираторна опрема за заштеда на трошоци.Опис на производот Ова е замена инхалација вентил наменета за 3 M Половина Facepiece Respirators 7501, 7502, и 7503. Од Производителот На 3 M™ Инхалација Вентил 7582, Респираторна Заштита Замена Дел, работи со 3М Половина Facepieces 7501, 7502, и 7503 (се продава одделно).Оваа замена на дел може да го продолжи работниот век на респираторна заштита на опрема и потенцијално резултира со заштеди на трошоците.За повеќе од еден век, 3 M има применети иновации и технологија за подобрување на нашите клиенти животи и поддршка на нивните бизнис цели.Денес компанијата, од неговото седиште во Свети Павле, Минесота, служи за индустриски и комерцијални клиенти и потрошувачи во речиси 200 земји.Професионалното Здравје и за Животната средина, Безбедност на производи, се фокусираше на работникот за безбедност, вклучуваат respirators, слух за заштита на производи, клима-уреди за следење, животната средина-безбедност на производи, како и сеопфатни програми за обука.На 3 M бренд, низ илјадници производи, претставува конзистентност, супериорен квалитет, и вредноста.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди