.

.

New
Sordin Врховниот Про X - Активна Безбедност Уво Muffs со LED Светло - Претрес Заштита со Гел Заптивки - Кавер-Headband и Чаши

Sordin Врховниот Про X - Активна Безбедност Уво Muffs со LED Светло - Претрес Заштита со Гел Заптивки - Кавер-Headband

DEN 6935.76

Количина на стоки
Достапно

ПРО X од Sordin доаѓа со 4 нивоа (1 : 4) нивоа на звук намалување.Sordin Врховниот ПРО X - Стручна Расправа Заштита се користи од страна на Армијата на САД.Comfort The ергономски дизајн на единица и се прилагодува headband значи дека може да се вклопат удобно на возрасни лица со шефовите на сите облици и големини.Секој микрофонот е вода докажале, со што earmuffs совршен за употреба на отворено во шумата или поле.Интегрирани дигитална електроника беспрекорно ги комбинира навлажнета гласни звуци со засилена тивки звуци.Сите активни електронски претрес заштита слушалки направени од страна на Sordin се изградени во Шведска и да го покаже на највисоко изработка, одлично се носи комфор и прецизност инженеринг.Карактеристики Направена во Шведска - 5 година производителот guarentee - Battery powered (вклучен)- Совршен situational слух - Кристално јасна аудио репродукција Вода доказ микрофони - Гел уво перници - Интегрирани LED light Uses - Ловци - за Спроведување на Законот - пожарникарите - Изградба - Макбаскет - Специјални Сили.Совршен за кога следење на вашиот плен во текот на ноќта или работат на машини во слабо осветлени околини.Интегрирани јазик во главата во собата да се репродуцира околната бучава кристално јасни.Звукот за намалување на рејтингот на слушалки е оценет на SNR : 25d B, а средната вредност.Ова значи дека бучава околу вас може да се намали до 25d B.Во 2020 MSA Sordin уво бранителите ќе биде заменет со Sordin уво muffs.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди