.

.

New
Првиот Лајт Мажите Corrugate Водич Панталона

Првиот Лајт Мажите Corrugate Водич Панталона

DEN 3360.00

Количина на стоки
Достапно

Појас затворање.На оклопни камион на Првиот Лајт панталони, на најлон ткаенина е лесен, дише и екстремно издржливи. 4-начин се водат најлон се движи со вашето тело додека сте во движење, но сепак обезбедува ruggedness што би се очекувало кога во backcountry.Издржливи водоотпорен заврши за сите временски способност.Ако го заборавите вашиот дожд опрема и овие впие преку, 37.5 честички во најлон материјал, бидете сигурни дека овие суви ултра брзо. 3 D двоен товар џебови за доволно за складирање.Еден zippered оддел и една капка-во џебот на секој бедрото ви даде повеќе од доволно опции за зачувување на телефонот, повици, rangefinder, ракавици, или што друго треба да се задржи под рака.Вграден-во делот за комплетна опсег на движење.Исклучително удобно, на Corrugate Водич Жадувам е главен во Првиот Лајт постава за ловци кои бараат бескомпромисен издржливост и breathability во шумата.Точно, до Големина : Купување на вашата нормална големина за да се носат над или под други слоеви.Ултра трајни најлон ткаенина.Вграден-во делот за комплетна опсег на движење.Издржливи водоотпорен (DWR) финиш за сите временски услови способност. 3 D Двоен Товар Џебови.Појас и suspender циклуси (подвезици не се вклучени).Наградуван Corrugate Водич Панталона ја црпи својата инспирација од маратон и mountaineering.Овие најлон панталони се изработени околу едноставен дизајн концепт кој овозможува ловец непотиснат слобода на движење, додека овозможува лесен пристап до складирање по пат на нашата 3 D двоен товар џебови.Со двете појас и suspender циклуси, како и DWR заврши за да им помогне го задржи ќе се исуши, на Corrugate Водич жадувам е решен проблемот на завршат сите денот лов панталона.Ако Obsidian Жадувам е Формула Еден автомобил, тоа е нашата оклопни камион.Карактеристики.Точно, до Големина : Купување на вашата нормална големина за да се носат над или под други layers Ultra трајни најлон fabric Built-во делот за комплетна палета на motion Durable водоотпорен (DWR) финиш за сите временски услови capability3 D Двоен Товар Pockets Belt и suspender циклуси (подвезици не се вклучени).

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди