.

.

New
Phinlion Супер Светла Бела Килибар Двојна Боја Switchback 7443 7443na 7444 7444na LED Светилки со Проектор за Паркинг Пак Сигнал Светла

Phinlion Супер Светла Бела Килибар Двојна Боја Switchback 7443 7443na 7444 7444na LED Светилки со Проектор за

DEN 407.76

Количина на стоки
Достапно

(Сет од 2)100 компјутери 3014 Работен напон : 10 V-30 V (вклопува 12 V, 24 V возила).Примена : Бела за паркинг светлина/дење работи возење светлина; Килибар жолта за возврат јачина на светлина.Крајот сигнал трепка "жолто-off-жолто-оф", наместо на "жолто-бело-жолто-бели", што го прави полесно да се види(повеќето switchback сијалица на пазарот флеш жолто-бело-жолто-бела).Предност : Нема поларитетот, компатибилен за двете CK/SRCK и стандарден приклучок.Вграден-во постојан струја IC за подобри перформанси.Широк оперативен напон технологија, алуминиумско куќиште за одлична дисипација на топлина.Гаранција : една година гаранција.Одговара : 7443 7444 7443 A 7443 NA 7443 LL 7443 ST 7444 A 7444 NA 7444 LL T20 итн.НАПОМЕНА : Овие работи само за двојна функција светла кои имаат и паркинг светлина и да се сврти сигнал функција во една сијалица. 50w 6-ohm оптоварување отпорник или flasher реле може да бидат потребни за да се спречи хипер флеш или сијалица не трепка.Спецификации : Двојна Боја : Бела/Amber Dual Функција : xenon бела за паркинг светлина или дење работи светло, жолто за возврат сигнал light High Осветленост LED : 100 SMD 3014 & 6 SMD 2835 chipset Working Напон : 10 V~30 V(вклопува 12 V/24 V возила)Излез Wattage : 4 W/сијалица(Бела), 4.3 W(Жолто)ве Молиме Имајте во предвид : 1)Овие светилки работат само за двојна функција светла кои имаат и паркинг светлина и да се сврти сигнал функција во еден bulb2)50w 6-ohm оптоварување отпорник или flasher реле може да бидат потребни за да се спречи хипер флеш или сијалица не трепка.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди