.

.

New
FRIEQ Намалување на Шумот Уво Muffs 37 dB Стрелците Претрес Заштита Слушалки со LRPu Пена за Снимање, Музика & Двор Работа Pack 2 (Простор Сив)

FRIEQ Намалување на Шумот Уво Muffs 37 dB Стрелците Претрес Заштита Слушалки со LRPu Пена за Снимање, Музика

DEN 599.76

Количина на стоки
Достапно

????【Најмногу од Цврстите Заштита】Кој највисоката 37 d B NRR достапни, нашите поместена earmuffs ги понудиме најдобрите заштита на располагање!. ????【Прилагодливи Headband】Стигнале нерѓосувачки челик конекции и 360° rotatable уво чаши, кои се прилагодливи за да се вклопи во било која големина на главите, Лесно да се свитка и лесен за чување. ????【Ефикасна Редукција на Шум】Поминале ЕУ лабораториски тест стандард CE EN352-1 сертификација; Двојна soundproof соба полна со висока ефикасност бучава dampening сунѓер за да се обезбеди највисок SNR 37d B бучава блокирање. ????【Доаѓа со 2 Пакети & Широка Примена】Доаѓа со 2 Пакети.Два пара на намалување на шумот уво muffs ги задоволат вашите потреби.Може да се даде еден како подарок или еден за дома и еден за работното место.Идеален да се блокира звуци предизвикани од Аеродроми, Престрелки, Дрво, големи толпи, Градинарство, Огномет и апарати за домаќинство алатки или други проблематични бучава. ????【Ние Стоиме од страна на Вашата Страна 】Ние нуди Висок Квалитет на Заштита Производи.Нашиот тим е секогаш подготвен да ви помогне да добиете најмногу од вашиот производи. 2 пара лесен на уво muffs се секогаш подготвени да се заштита на слухот од вас и членови на семејството.Секојдневните задачи, како косење на трева или практикување на музички инструмент се веројатно толку монотоно што не ги даде втора мисла.Но, дали некогаш сте се реализира може да се стави вашите уши во ризик и да прават некои сериозни оштетување на вашиот слух?На FRi EQ тим се грижи само колку за ваша безбедност како што го прават.Отидовме екстра миле и вклучени звук блокатор школка и звук прстен за ефективноста вие нема да најдете никаде на друго место!ANSI S3.19 Тестирани & Уверение (Американскиот Национален Институт за Стандарди) CE EN 352.1 Тестирани & Уверение (Европскиот Стандард).FRi EQ уво бранителите се дизајнирани со ефикасни SNR 37d B намалување на шумот да понуди исклучителни претрес заштита за вас од страна на чување од надворешни звуци.Од снимањето на лов, спортски настани, концерти, ушите останат заштитени и заштитени.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди