.

.

New
OPSMEN Електронско Снимање Earmuffs Уво Muffs Безбедност Тактички Пиштол Звук Засилување Претрес Заштита NRR 22dB

OPSMEN Електронско Снимање Earmuffs Уво Muffs Безбедност Тактички Пиштол Звук Засилување Претрес Заштита NRR

DEN 468.00

Количина на стоки
Достапно

Професионални Бучава-Поништува Earmuff : (Нова Верзија 2021) OPSMEN M31-MOD3 е електронски пикап и бучава-поништува приклучок за слушалки за време на дневна обука.Потиснува штетна бучава над 82 d B.Намалување на шумот оценка + NRR22. Супер Брз Напад Време:Кога носењето слушалки, можете да се чувствуваат брз напад бран (како на пример, кога со пиштол е отпуштање).Супер брз напад време е помало од 1 ms, кои веднаш може да се потисне на амбиенталниот звук и заштита на корисникот слух од оштетување. 360° Целосна Средина Перцепција:M31-MOD3 може да го подобри слаб звук во опкружување и песна човечки глас да се врати и да се оптимизира, со 3-нивоа прилагодливи звучен ефект се здобијат со функција за подобрување на слухот.Ја подобрува јасност на разговор и околината будноста.Хуманизирано Дизајн : Прилагодлив headband со три различни големини.Погоден за мажите и жените.Дизајнот е ергономски, одговара на ушите подобро, и обезбедува повеќе професионални намалување на шумот заштита.Свитлива earmuff дизајн.Погоден за Многу Наврати:како што се снимањето,лов,пила,обработка или во бучна средина.M31-MOD3 усвојува водоотпорен и анти-влијание на технологијата, водоотпорен во согласност со IPX-5.Погоден за разни груби средини.OPSMEN M31-MOD3 е електронски пикап и бучава-откажување приклучок за слушалки за време на дневна обука.Тоа може да го подобри слаб звук во опкружување и песна човечки глас да се врати и да се оптимизира, додека потиснување на опасни звуци (како што се експлозии и пиштол ) повисока од 82 d B, Тоа не само што се заштитува рочиште, но, исто така, ја подобрува јасност на разговор и околината будноста.Внатрешни EMI филтрирање систем за да може ефективно да го филтерот на електромагнетни пречки генерирани од друга електронска опрема.Доаѓа со 3.5 мм ПОМОШЕН аудио влез кабел за медиуми уреди.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди