.

.

New
UCO Grilliput Преносни Кампување Скара

UCO Grilliput Преносни Кампување Скара

DEN 719.76

Количина на стоки
Достапно

Лесни, преносливи скара тежи само 19.8 оз (560g).Изградена од трајни производи од не ' рѓосувачки челик.Скара делови се вклопуваат внатре цевка од нерѓосувачки челик за лесен, компактен складирање.Вграден-во чистење на каналите за soiled скара прачки; кауција за виси во складирање.Скара област состави : 9.1 x 10.2 инчи; Димензии спакувани : 11.4 x 0.9 инчи.Grilliput е погодна за dishwashers.Во случај на тешка soiling, корито со Scothbrite (ронки големина 400) во мелење насока.Да се грижи за Grilliput, повремено се применуваат спреј-од нерѓосувачки челик почиста и ги исклучите со чиста мека крпа.Расклопна скара е совршена големина за да се скара храна за 2-3 луѓе.Изградена од трајни производи од не ' рѓосувачки челик.Чистење на каналите за soiled скара барови.Скара делови се вклопуваат внатре цевка од нерѓосувачки челик за лесен и компактен складирање.Кауција за виси во складирање.Машина за миење садови безбедно.Едноставен и елегантен, Grilliput обезбедува максимална искуство за minimalists.Форма и функција се усогласени во нашите високо-квалитетни, германско-дизајниран преносни скара кои лесно може да се разложи на stow compactly.Совршен за ниско влијание кампување, или додека canoeing или велосипедизам, од не ' рѓосувачки челик скара може да се користи и со лесни, расклопна Grilliput Firebowl, или со јаглен или друг извор на гориво.На Grilliput е целосно машина за миење садови-безбедно и овозможува backpackers, boaters и други отворено minimalists да се земе бразилецот искуство со нив каде и да одат тие.Мерки 9.1 x 10.2 инчи состави; спакувани димензии се 11.4 x 0.9 инчи.Тежи 19.8 унци (560g).Совршен за ниско влијание кампување или додека canoeing или велосипедизам, од не ' рѓосувачки челик Fire Bowl може да биде наполнета со јаглен или дрво, и voila, огнот е содржан за безбедно и сигурно готвење.На Fire Bowl е лесен и расклопна и може да биде преполна со претходно внесени гориво внатре во својата расклопна сад.Тоа е идеален за употреба со други мала скара или само од себе.Достапен во 11-инчен и 13-инчен.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди