.

.

New
Shimano Chronarch MGL Низок Профил Baitcasting Риболов Репортажите

Shimano Chronarch MGL Низок Профил Baitcasting Риболов Репортажите

DEN 1588.80

Количина на стоки
Достапно

Неверојатно мазни, молчи, напор повраќа.Корозија-инхибиција на Висока Цврстина Графит рамка и sideplates.Magnum Lite супер-лесна алуминиумска гајтанот.Микро-Модул Gearing со двојно опрема заби.X-Брод опрема поддршка технологија.Благодарение на Shimano е потпис технологии и непоколеблива посветеност на иновации, на Shimano Chronarch MGL Baitcasting Ролна испорачува сигурен на врвот одделение перформанси фрлија по екипа.Оваа високо-перформанси, ниска профил baitcaster има 9-имајќи влечете систем (8 BB + 1 RB) со максимум од 11 lbs на влечење.Тоа може да се пофали на Magnumlite Гајтанот за намалување на моментот на инерција и да се подобри кастинг растојание до 15%.Одликувајќи се со Hagane тело за силна изведба без нервира и било warping и покрај лесен тело, тоа е збогатена со Shimano е најновиот сет на ролна технологија : на Micro Module Gearing да се обезбеди непречено, frictionless спираловидно, X-Брод технологија за повеќе нежност и издржливост, и SVS Бесконечност систем за сопирање за фино подесување.На Shimano Chronarch MGL Baitcasting Ролна е достапна во 6.2 : 1, 7.1 : 1, и 8.1 : 1 опрема коефициентите во двете Десната и Левата Рака retrieve.Забелешка : поради магнезиум легура се најде во Magnumlite гајтанот, Shimano, не ја препорачуваме оваа ролна за saltwater апликации.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди