.

.

New
Тетоважа Напојување, Тетоважа Напојување Кутија LCD Дигитален Дисплеј за Тетоважа Машини 90‑250V(НИ приклучок)

Тетоважа Напојување, Тетоважа Напојување Кутија LCD Дигитален Дисплеј за Тетоважа Машини 90‑250V(НИ приклучок)

DEN 431.76

Количина на стоки
Достапно

2 во(Dxšxv) Приклучокот Влезен Напон : 90-250 V Фрекфенција : 50/60 Hz Инструкции : 1. тетоважа напојување комплет усвојува високо квалитетни коло 2 A големи capacitor со стабилен и сигурен перформанси 4. Притиснете го копчето зад напојување за да се прилагоди на "јас" позиција 3. Се прилагоди на соодветен напон, чекор на педалот, и тетоважа машина ќе почне да се работи на Пакет Листа : 1 x Тетоважа Напојување 1 x Приклучокот.Функција : 1. По поврзување на кабелот за напојување на напојување, приклучете го приклучокот во штекерот и да се сврти на енергија 2. [Коло Стабилност] : Тетоважа материјали и опрема усвојува високо квалитетни коло 2 A големи capacitor, стабилен и сигурен перформанси; влезниот напон е автоматски конвертира од 90‑250 V, а минималната може да се прилагоди од 0,1 V секое време. [Обезбедување на квалитетот] : Сите на производот се строго проверени, пред пратката, па ве молиме да купите со доверба; ве Молиме контактирајте со нас ако не е дефектен производ поради производство причини. Пак моќта knob, сврти лево за да се намали струјата, да се претвори право да се зголеми напонот 4. Постојат 4 не се лизга влошки на дното, кои не се лесно да се движите, погодно за работата 5. Влезниот напон е автоматски конвертира од 90‑250 V, а минималната може да се прилагоди од 0,1 V секој пат 3.

Карактеристики на понудата

Item Type:
Tattoo Power Supply
Material:
Plastic, Alloy
Power Supply Size:
Approx.13 x 10 x 5.5cm / 5.1 x 3.9 x 2.2in(LxWxH)
Plug Input Voltage:
90-250V
Frequency:
50/60Hz
Instructions:
1. After connecting the power cord to the power supply, plug the plug into the socket and turn on the power :
2. Press the button behind the power supply to adjust to the I position :
3. Plug in the pedal plug and the clip cord of the tattoo machine :
3. Turn the power knob, turn left to decrease the voltage, turn right to increase the voltage :
4. Adjust to a proper voltage, step on the pedal, and the tattoo machine will start to work :
Package List:
1 x Tattoo Power Supply  :
1 x Plug :
Неодамнешно

Слични понуди