.

.

New
Сијалица Форма Pipette, 5ml - Класа, Толеранција од ±0.015 - Сина Graduations - Боја Код, Бело - Borosilicate Стакло - Eisco Лаборатории

Сијалица Форма Pipette, 5ml - Класа, Толеранција од ±0.015 - Сина Graduations - Боја Код, Бело - Borosilicate

DEN 1113.60

Количина на стоки
Достапно

Направен од висок квалитет, тешки Borosilicate glass.Class A - ДИН 12690. 5ml капацитет.Една марка точност како по Класа A. Боја Код : Бела.Мерки 15.5" високи.Еден, Класа А, 5ml сијалица форма pipette, направен од висок квалитет на borosilicate стакло.Идеален за pipetting течни материи од еден брод на друг, со точност.Боја код : Бела.Толеранција од ±0.015 ml.Pipette мерки 15.5" високи, и има внатрешен дијаметар 4mm и надворешниот дијаметар на 7mm.Сијалица дијаметар мерки 10мм Eisco Лаборатории Borosilicate стакло, ги има следниве топлина tolerances : Вид Точка -515°C Annealing Точка 565°C Омекнување Точка 820°CCalibrated за испорака.Eisco Лаборатории со гордост го произведува свои производи со користење на state-of-the-art опрема, и по највисоките стандарди за контрола на квалитетот.Секој производ е внимателно дизајниран од страна на тим на лабораторија професионалци и искусни инженери со квалитет и трајност на ум.Тие се произведени само со највисока оценка, суровини и репроматеријали, како и според меѓународните стандарди за квалитет за да се осигура дека тие можат да го издржат употреба дури и во најтешките лабораторија средини.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди