.

.

New
Градина Рака Лопата Градина Trowel Градинарство Рака Алатки Сет со Мека Rubberized Не се Лизга се Справи со Алуминиумска Легура со Садење на Алатки за Садење, Пресадување, ?

Градина Рака Лопата Градина Trowel Градинарство Рака Алатки Сет со Мека Rubberized Не се Лизга се Справи со

DEN 359.76

Количина на стоки
Достапно

Удобен рачка : рачката на градина trowel е направен на квалитетот гума, кој е удобен и не се лизга, се намалува рака и помалку за врвка за околу замор додека катира, повеќе труд за заштеда на енергија и поудобно во долгорочна контрола и употреба, и карактеристики мамурлак дупка за практично складирање.Лопата димензија : секоја лопата е 30 cm/ 11.8 инчи во должина и 7,5 cm/ 2.95 инчи во ширина, тежина е 127 g/ 0.28 lb, голема глава displaces повеќе почвата да се брзина на работа, тежината е полесен од други обични метал градина shovels, повеќе труд-за заштеда на енергија и лесен за употреба.Идеален подарок : традиционалните поставите изградена на крајот, лопата совет е мазна, без да посочи брус или агол, не грижете се за добивање повредени; Практични подароци за gardeners, жени, мажи, деца, родители.Практична садење алатки : ќе добиете 2 парчиња градина shovels, дршката од нив се во зелена и жолта боја; Идеален за разни задачи, вклучувајќи копа, пресадување, режење, расклатување на почвата, садење, катира и повеќе.Сигурен материјал : градина алатки собата е направен на квалитетот полиран алуминиум легура со не се лизга рачка, висока цврстина, трајни, не е лесно да ' рѓа и скршени, лесно да се копа, фабрика, трансплантација на хард почвата, отстранете тврдоглав плевели и лесно да се чисти.Функција : Она што ќе добиете : ќе добиете 2 парчиња градина shovels, дршката од нив се во зелена и жолта боја.Идеално за голем број на задачи, вклучувајќи копа, пресадување, режење, расклатување на почвата, садење, катира и повеќе.Големина детали : Секоја лопата е 30 cm/ 11.8 инчи во должина и 7,5 cm/ 2.95 инчи во ширина, тежина е 127 g/ 0.28 lb, голема глава displaces повеќе почвата да се брзина на работа, тежината е полесен од други обични метал градина shovels, повеќе труд-за заштеда на енергија и лесен за употреба.Карактеристики : Материјал : алуминиум легура, мека гума Големина : прибл. 30 x 7.5 cm/ 11.8 x 2.95 инчи Тежина : 127 g/ 0.28 lb Color : како слика shown Quantity : 2 pieces Package вклучува : 2 x Градина shovels Notes : ве Молиме овозможи мала големина грешки поради прирачник за мерење.Ве молиме овозможи мало боја разлики поради различни прикази.По употребата, да се чува на место недостапно за деца.Секогаш чиста и сува на градинарството tools по секоја употреба.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди