.

.

New
Зелена Зеле Обновливи Храна за бебиња Стакло Контејнери Замрзнувач Коцки (2oz/4pk)-Зелена

Зелена Зеле Обновливи Храна за бебиња Стакло Контејнери Замрзнувач Коцки (2oz/4pk)-Зелена

DEN 144.72

Количина на стоки
Достапно

СЕТ ВКЛУЧУВА : 4 - 2oz.стакло храна садовите за складирање, 4 течење-доказ капаци, и 1 пластовидно складирање / хранење послужавник.Секој 4 пакување од 2 мл.контејнери и фах мерки 5.5" x 5.5" x 2".Пепелниците се одлични за сервирање храна и користење како сад или чинија.Достапни во зелена, розова, жолта, или аква сина.ЗОШТО да се КОРИСТИ ЗЕЛЕН ЗЕЛЕ СТАКЛО : стакло е хемиски стабилна и не апсорбира вкусови, мириси, или филтрирам хемикалии во храната кога се загрева.Секој контејнер и лента е BPA Free, основни поени Слободни, и ПВЦ Слободни.Калено стакло храна контејнери се трајни, температура, и да се загрози отпорни.Стакло контејнери можете безбедно да се користи во фрижидер, микробранова печка, или замрзнувач.јас ја играат обезбедува нивните производи се со добар квалитет, здрава и безбедна.Производи се подложени на екстензивно тестирање и се во согласност со сите НАС стандарди за безбедност.ТЕЧЕЊЕ-ДОКАЗ КАПАЦИ : секој контејнер за складирање капак има флексибилен течење-доказ печат.Капаци и пепелниците се меѓусебно и пластовидно со сите Зелени Зеле храна коцки.ЛЕСЕН ЗА ЧИСТЕЊЕ : Зелена Зеле стакло храна садовите за складирање и пепелниците се машина за миење садови безбедно и лесно да се чисти.Храна садовите за складирање, се препорачува за возрасни употреба.МЕРЕЊА : секоја чаша сад се означени со унци и milliliters да се измери делови.Зелена Зеле стакло храна садовите за складирање се достапни во 2oz и 4oz големини.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди