.

.

New
Вниманието Орална Нега Паста за заби за Џвакање Здравје

Вниманието Орална Нега Паста за заби за Џвакање Здравје

DEN 239.76

Количина на стоки
Достапно

ЗА ПРОИЗВОДОТ : На Вниманието Орална Нега Паста за заби за Џвакање Здравје е клинички формулиран за да се намали воспалението, крварење, болка во непцата и лош здив.Содржи клинички докажано состојки за враќање на целокупното нивно здравје, оваа паста за заби нежно ги чисти забите додека се спречат идни кариес.ДОКАЖАНО СОСТОЈКИ : на Вниманието на Непцата Здравје Паста за заби содржи активни состојки Флуорид, кој помага во спречување на забен кариес.Оваа вегетаријанска-friendly паста за заби е без Глутен, Сулфат, ДЕА, Triclosan, и Тестирање врз Животни.ВНИМАТЕЛНО РАЗВИЕНА : Нашите гуми за џвакање здравје паста за заби беше создадена со фокус на здрав-за-користење, не чисти орална нега производи кои не содржат токсични додатоци.Оваа паста за заби, исто така, има целосно да се рециклираат, еколошки цевки и пакување.КАКО ДА го КОРИСТИТЕ : се Применува грашок големина износ на Вниманието Орална Нега Паста за заби за Заболување на Здравјето на вашите заби.Четка за заби и исплакнете го по употребата.За најдобри резултати, четка забите помеѓу секој оброк или барем два пати на ден за минимум од две минути.ЗА БРЕНД : Создадена од страна на практикување на козметички стоматолози и сестри д-Р Лиза и проф. д-Р Ванеса Creaven, Вниманието Орална Нега се фокусира на производство на клинички докажано, чиста, одржлив орален производи за нега дека навистина работи.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди