.

.

New
Auxbeam 9005 9006 H10 LED Магла Светилки Висока Моќност 50W 3020 SMD Екстремно Светла Сијалица за Магла Светлина, светилки drl, Опашка lights - 3000K Златно Жолта (Сет од 2)

Auxbeam 9005 9006 H10 LED Магла Светилки Висока Моќност 50W 3020 SMD Екстремно Светла Сијалица за Магла Светлина,

DEN 334.56

Количина на стоки
Достапно

(Сет од 2) Работната моќност : 50 W, Напон : DC 12-24 V, Лумен : 2800 LM(1400 LM/PC), Водоотпорен IP67 го прави тоа работа во која било лоши временски услови, Боја : златна жолта 3000 K.Екстремно светла со добра видливост : Секој 9005 9006 H10 LED сијалица е опремен со 33 парчиња 3020 LED чипови, Стаклена леќа за подобро фокусирање светлина ефект, 360 степени зрак агол за максимална светлина на производството и понатаму осветлување далечина.Стабилна сегашните и добро ладење за подолг животен век : Вграден-во интелигентни IC возачот обезбедува стабилна сегашните и краток спој заштита.Авијација алуминиум домување се обезбедува подобро дисипација на топлина.Одговара приклучоци : 9005 9006 H10 9145 Магла Видливоста светилки drl Замена Светилки и др.Не-поларитетот дизајн, само plug & play.Примена : Магла светлина, дење работи светлина/светилки drl, Кочница Светлина се Претвори Јачина на Светлина (Не одговара фарови, нема висок/низок зрак функција.).

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди