.

.

New
Sulky 733-4002 Blendables Конец за Шиење, 500-Двор, Buttercream

Sulky 733-4002 Blendables Конец за Шиење, 500-Двор, Buttercream

DEN 210.48

Количина на стоки
Достапно

Направени од највисок квалитет; долго-главен; 100% Египетски Памук. 30 тежина snap-крај spools.Идеален за quilting; конец чипка; bobbin работа; конец слика; црвена работа и декоративни везови.SULKY-Blendables.Овие возбудливи multicolor конци се маестрално мешавина на различни бои во ист опсег на тон и интензитет; со случаен избор; суптилни боја се менува секој 2-1/2 до 5 Инчи.Нема тема досега го направивме тоа и порано.Тие ќе додадете возбуда во вашиот quilting и сè друго што го правите.Тие се направени од највисок квалитет; долго-главен; 100% Египетски Памук и доаѓаат во широк спектар на бои во 30 wt.snap-крај Spools.Тие се толку идеален за quilting; конец чипка; bobbin работа; конец слика; црвена работа и декоративни везови; ќе се чудам како што некогаш го добив заедно без нив.Мат финиш; силна; за употреба со машина и рака; перат; сува cleanable. 500yd spools.Увезени.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди