.

.

New
Био-Масло за нега на кожата, Масло, Масло за Тело Лузни и Stretchmarks, Дерматолог Препорачува, Не-Comedogenic, За Сите Типови на Кожа, со Витамин А, E, 6.7 Fl Мл (Пакување од 1), Црвена

Био-Масло за нега на кожата, Масло, Масло за Тело Лузни и Stretchmarks, Дерматолог Препорачува, Не-Comedogenic,

DEN 575.76

Количина на стоки
Достапно

Ја ПОДОБРУВА ПОЈАВАТА НА ЛУЗНИ од АКНИ И стрии - Клинички докажано за да им помогне на поправка оштетување на кожата и лузни од бременоста, хирургија, повреда, акни, C-дел, стареење, и повеќе.Био-Масло не е comedogenic и голем акни лузна третман за лице.Се ОДЛИКУВА СО МОЌЕН, ПРИРОДНИ МАСЛА - Витаминот Е Масло промовира формирањето на нов колаген и помага во обновување на кожата, зголемување на еластичноста на кожата.Витаминот Е Масло, Камилица, Масло, Сончогледово Масло, и Лаванда Масло се анти-воспалителни и да се промовира здрава кожа.БРАВИ од СУШТИНСКО значење ВО ВЛАГА, БЕЗ ЗАТНУВАЊЕ на ПОРИТЕ - Уникатно формулира, не-мрсна тело нафта дека хидрира кожата и помага да се задржи влагата да се поправи лузни без затнување порите.Ефективни акни лузна исцелител и анти-стареењето на лицето крем за жените.ПОМАГА МАЗНИ КОЖАТА НЕРАМНА TONES - Работи природно да се подобри изгледот на кожата нерамна тонови, за светли и темни тонови на кожата.Минерални масла, еден од Био-Масло база на масла, работи и како emollient, кое што ги чува кожата мека и мазна, и како крем.ФОРМУЛИРАН ЗА СИТЕ ТИПОВИ на КОЖА - Ги Био-Масло за нега на кожата, Масло на располагање за да се обезбеди целина домаќинство е покриен.Безбедна за бремени жени, ова е совршено мајки ден присутни за expectant мајки.Био-Масло помага омекне кожата и поправки штета за сите типови, тоновите, текстури, и области на вашата кожа.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди