.

.

New
20 Пак Абразивни Размавта Тркала Сандер, 60 Ронки 2x 1x 1/4 Алуминиум Оксид Пескарење Размавта Тркала, месо тело Монтирани Размавта Тркала за Мелење, Полирање, Отстранет?

20 Пак Абразивни Размавта Тркала Сандер, 60 Ронки 2x 1x 1/4 Алуминиум Оксид Пескарење Размавта Тркала, месо

DEN 383.76

Количина на стоки
Достапно

2 Инчен x 1 Инчен x 1/4 Инчи месо тело.Ронки материјали : 60 Ронки, Стандард Алуминиум Оксид со Абразивни Врвот Големина на Слој.Висок Квалитет на : Високи перформанси алуминиум оксид жито за брзо материјал отстранување Премиум абразиви крпа обезбедува долг на тркалото на животот.Мулти-Апликации : Пескарење размавта воланот е да се користи за Израмнување, отстранување на рѓа, чистење, deburring, површината мелење, декоративни мелење, faceting и така натаму.Особено применливи за брусење и полирање на површината и негова страна се соочуваат.Нови абразивни сандер е постојано изложени за да спречите затнување и даде униформа финиш,Најдобро како завршна сандер по потешки површината пескарење и материјал отстранување е завршен.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди