.

.

New
Еко-Пријателски Бамбус Четка со BPA Free Најлон Влакната, во 4 Бои и Индивидуално Спакувани со Рециклираат Хартија Торба (12 Парчиња)

Еко-Пријателски Бамбус Четка со BPA Free Најлон Влакната, во 4 Бои и Индивидуално Спакувани со Рециклираат Хартија

DEN 285.36

Количина на стоки
Достапно

БАМБУС ЧЕТКА во СОБАТА : Г-Насмевка дрвени бамбус четка за заби обезбедува вашите заби со право на нега иако се нежни на вашите непца и безбедни за животната средина.Секој сет содржи 12 бамбус четка во 4 различни бои.Секој сите природна четка за заби е индивидуално спакувани во рециклираат хартија изработка на овие сосема безбеден за животната средина.СУПЕР МЕКИ НАЈЛОН ВЛАКНАТА : Со користење на BPA free најлон, ние ги нашите клиенти пластични слободни четка со меки влакна, кои нежно ги чисти забите, ги отстрани забниот камен и да помогне да заличи на забите, без користење на било какви отровни хемикалии или материјали.Нашата мека наежвам четки за заби се лесно на непцата, емајл и да ја задржи својата форма за долгорочна употреба.ЕРГОНОМСКИ & УДОБНА РАЧКА : Нашата вегетаријанска-friendly бамбус мека четка за заби собата е направен со удобност и ефикасност.Ние ги користиме на ергономски дизајн кој овозможува удобно да го држите во вашите раце додека обезбедување цврст стисок како и да бидат отпорни на splintering да ги одржуваме нашите органски мека четка за заби мазни за кавга-бесплатно користење.BIODEGRADABLE & ВЕГЕТАРИЈАНСКА БАМБУС : Одржлив и обновливите извори на нашиот сите природни бамбус вегетаријанска четка во собата е направен да ви помогне да ги задржи вашите заби и чиста средина.За разлика од пластична четка, дрвени четки за заби се biodegradable, лесно да се носат, па дури и рециклираат со што овие идеален за секој кој се грижи за животната средина и одржување на бело, силни заби. 100% РИЗИК НАБАВКА : Во G-Насмевка, ние го направи задоволството на клиентите нашиот врвен приоритет.Ова е причината зошто ние го користиме само повеќето трајни бамбус дрво заедно со мека уште фирма влакната да ви донесе природни возрасни и деца четка за заби поставите може да смета!Ние сме убедени дека ќе си ја сакаат оваа мека најлон поставена четка за заби која е причината зошто ние ви нудиме 30 Ден Задоволството на Клиентите Гаранција, така што ќе може да нареди да се знае купувањето е без ризик.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди