.

.

New
КИРО&ЈИЕУ 2 ПАРЧИЊА DC5-15V 4.2 V V-НП да 11.4 V V-НП NE555 Пулсот Фреквенција Должност Циклус Прилагодливи Генератор Модул Квадратен Бран Правоаголен Бранов Сигнал Генератор

КИРО&ЈИЕУ 2 ПАРЧИЊА DC5-15V 4.2 V V-НП да 11.4 V V-НП NE555 Пулсот Фреквенција Должност Циклус Прилагодливи

DEN 938.40

Количина на стоки
Достапно

Главната чип : N5555;Влезен напон : DC5-15 V; Излез амплитуда : 4.2 V V-PP(5v текст) за да 11.4 V V-PP(12 V влез); фрекфенција 1 Hz-50 hz, 50 hz-1 KHz, 1 KHz-10 KHz, 10 KHz-200 KHz Четири Изборни.Постојат 4 џемпери и 2 променливи отпорници на модул, корисниците може да се прилагоди на излез бран со овие состојки, да се добие нивните идеален бран лесно.Излез LED индикатор, : ниско ниво на LED светло, на високо ниво, ДОВЕДОА off фреквенцијата е ниско, кога LED трепка.Капацитивни капацитет одредува фреквенцијата спектар, корисникот може да се пресмета вредноста според сопствените потреби.Излез должност циклус може да се прочистите.Должност циклус и фреквенција не е посебно прилагодливи, прилагодување на должност циклус ќе се промени фреквенцијата.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди