.

.

New
303 Автомобилската Protectant - Обезбедува Супериорни УВ Заштита, Помага да се Спречи Бледнее и Напукнување, Repels Прашина, Lint, и Боење, Обновува Изгубени Боја и Сјај, 16oz (30382CS

303 Автомобилската Protectant - Обезбедува Супериорни УВ Заштита, Помага да се Спречи Бледнее и Напукнување,

DEN 383.76

Количина на стоки
Достапно

КРАЈНАТА ЗАШТИТА – 303 Автомобилската Protectant обезбедува супериорни заштита од сончевите штетните УВ зраци.Оваа заштитник спреј repels прашина, lint, и боење, а исто така помага да се спречи бледнее и пукање, да ги задржи површини во потрага на нови, подолго.НЕ-МРСНА – Овој начин на враќање на производот суши да се мазни, мат финиш без мрсна или мрсна остатоци.Кога лекувањето на гума, винил и пластика површини на вашето возило, доверба 303 Автомобилската Protectant да ги задржи вашите ценети поседување гледа како нови.РАЗНОВРСНА – Овој мулти-цел детали спреј ја обновува и одржува како-нов изглед, текстура и боја на различни површини, вклучувајќи винил, пластика, синтетички и природни гума, ПВЦ, метал, гел грб, fiberglass, од нерѓосувачки челик, и повеќе.Се применува на секои 3 – 5 недели за максимална УВ заштита.НАСОКИ – Користење само на чисти површини.Спреј површината со информации за производот и избрише целосно да се исуши со чиста, сува микрофибер крпа.Производот исто така, може да се примени директно на микрофибер апликатори или крпа.Ако streaking се случува, премногу производ се користи.Употребете влажна крпа за да се отстрани вишокот, и веднаш да се избрише целосно суви.Забелешка : Овој производ не се исуши.Не може да се користи на други leathers (како што се велур), ткаенини (платно), тротоарите, јасно пластика, мерач панели, или фарови.Рок на траење – Сите 303 Производи се добри за употреба до 2 години од шише пополни датумот кој може да се најде како Џулијан Датум се 5-цифрен број на грбот на шишето и се чита како YYDDD.YY покажува последните две цифри од годината на производство, и DDD претставува број на денот на годината на производство.Со гордост се направени во САД од страна на едно семејство во сопственост на компанијата во Чикаго, Илиноис.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди