.

.

New
Sendo DC Пулсот висок Напон Модул MC800 висок Напон Генератор на висок Напон Пакет Палење лак

Sendo DC Пулсот висок Напон Модул MC800 висок Напон Генератор на висок Напон Пакет Палење лак

DEN 311.76

Количина на стоки
Достапно

На високо-напонските модул треба да се избегнува кога се на висок напон се полни со енергија кога постои без оптоварување.Соодветното растојание помеѓу високо-напонските жица завршува мора да се прилагоди пред моќ на.На лак растојание на високо-напонските жица е пропорционална на батеријата напон и капацитет се користи.При тестирање на лак далечина, експеримент од краток за да долго.Тоа е строго забрането да се надмине најдолг лак растојание кога го полни со енергија.Бидејќи висок напон енергија не може да биде пуштен на слобода, модул е лесно да се оштетат.Моќта на модул е голем, и внатрешната топлина дисипација не е соодветен, па тоа не може да се работи за долго време.На начин да се суди дали капацитетот на батеријата може да се вози на максимална излезна моќност е да се измери батеријата напон кога лак е вовлечен.Максимална моќност може да биде излез, ако тоа е околу 6 V.Две мали-капацитетот на литиум батерии се поврзани во серија да 7.2 V, и се мери напонот е намалила на околу 4 V во лак држава.Помал капацитет, на понизок напон ќе биде.Затоа, препорачливо е да се користи литиум батерија над 2000 MA.Ако е можно, тоа е најдобро да одговара на батеријата над 4000 MA.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди