.

.

New
Mongdies Двојно Сонцето Перница & Сончање + Чистење Вода Сет (3+1)

Mongdies Двојно Сонцето Перница & Сончање + Чистење Вода Сет (3+1)

DEN 708.00

Количина на стоки
Достапно

******100% КЛИЕНТ SACTAFICATION и MONEYBACK ГАРАНЦИЈА****** АКО ТОА НЕ Е во ПРАВО, НИЕ НЕ ГО ПРАВАТ ТОА-Mongdies состојки зборува за себе.Воведување На Mongdies!По долг период на истражување и развој за да се постигне 0% иритација на кожата.Ниска иритација и висок навлажнувачки лосион пропишани од страна на 13 видови на ефективни навлажнувачки состојки за осетлива кожа и на растенијата ферментирани екстракт.ДЛАБОКИТЕ ОКЕАНСКИ ВОДАТА - Тоа е 'вода' со минерални рамнотежа, што најмногу наликува на мајката amniotic течност.Тоа е најмногу сличен соединение на amniotic течност во која нашите скапоцени бебе е опкружен со во утробата на мајката.Длабоките океански вода е многу погоден за чувствителни и слаби бебешка кожа.Тој е богат со белковини, масти, јаглехидрати, витамини и минерали, и длабоко море минерали одржување на минерални рамнотежа, што е најмногу сличен на човечкото тело.ДЕРМАТОЛОШКИ ИЗВЕШТАЈ-'Mongdies одлична бања&шампон' стекнува степен на 'ОДЛИЧНИ' преку 'DERMA ТЕСТ,' глобално акредитирани германски кожата наука истражувачки центар, што значи дека сите субјекти на клиничките испитувања не покажуваат никакви знаци на иритација на кожата.ПРОТИВАЛЕРГИСКИ ПЕЧ ИЗВЕШТАЈ-'Mongdies одлична бања&шампон' беше судено да биде на ниско надразнување супстанција во однос на основното иритација на кожата од COREDERM КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР.Оптимална p H subacid чистење -да се обезбеди здрава кожа на животната средина - е subacid чистење слични на p H на здрава кожа.Тоа се прилагодува на кожата p H и масло-вода рамнотежа, чува кожата со заштитен филм непроменети, го отстранува отпадните производи, и ја чува кожата здрава.Ова Заштита од Сонце за Нега на Кожата Пакет Помага да се спречат штетните UV зраци од сонцето обезбедување на текстура, без сјај : Чистење со Вода, со хранлива хидратантна филм што е нежно се апсорбира без сјај и stickiness.Применуваат врз вашето тело, како и лице секогаш кога ќе се чувствуваат сува или чувствителна да се направи тоа дури и повеќе moisturized.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди