.

.

New
Емајлирани Леано Железо Леб Pan - за Леб Печење Мувла, Meatloaf Пан, Оброците се погодни за сите извори на топлина и машина за миење садови безбедно за оптимално печење и г

Емајлирани Леано Железо Леб Pan - за Леб Печење Мувла, Meatloaf Пан, Оброците се погодни за сите извори на топлина

DEN 981.12

Количина на стоки
Достапно

Уникатен : светот е само и број еден емајлирани леано железо леб тавата.Стаклестото глеѓ нуди uniques слој на високо-квалитетни леано железо.Здраво готвење : На WEES-CK емајлирани леано железо Леб Едб/Леб Печење Мувла/Кинг Торта Мувла/Оброците Јадењето е здраво и безбедно за употреба.Тоа е погоден за сите видови на храна, вклучувајќи домати и кисела храна.Енергетски ефикасни : На WEES-CK емајлирани леано железо Леб Калај е енергетски ефикасен топлина диригент.Тоа го задржува и дистрибуира топлинска рамномерно и постојано во текот на целиот калап.Преку својата супериорна топлина задржување, се држи на храна топло додека се на издржување.Разноврсна Готвење : Фрај, печено, море, скара, фурна се готви, се пече, braise, broil, sauté или flambé со WEES-CK емајлирани леано железо Леб Калај со големи резултати и оптимално готвење искуство.Лесен за чистење : WEES-CK Леб Пан е машина за миење садови безбедно и тоа не се бара да бидат искусни поради емајл слој.Повеќе за употреба : за Печење, Готвење и Послужување.Благодарение на практичниот дизајн кој подеднакво ги вклучува убави бои со простор за управување.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди