.

.

New
H Потер Отворено Градина Патио Факел Табела Врвот Факел 576

H Потер Отворено Градина Патио Факел Табела Врвот Факел 576

DEN 431.76

Количина на стоки
Достапно

Нашите производи се направени за да трае.Ние сум поминал последните 20 години дизајнирање и производство, внатрешна и надворешна décor производи за вашиот дом и градина со над 100 дизајни вклучувајќи terrariums, фенери, trellises, прозорец кутии, planters, факели, и птица задолжени за хранење телиња.Тешки синџири.Мало гребени даде единствена детали на оваа градина патио факел.H Потер Отворено Табела Врвот Градината светилка може да се користи на Патио Палубата Дизајниран и Произведен од страна на H Потер.Тешката рака разнесени стакло дава секој патио факел своја уникатна антички ефект.Секое парче е страна-разнесени, тешки стакло.Околу 7 инчен дијаметар и 6.Сите метални делови се месинг со антички заврши применува и запечатен со јасна слој лак.Низок профил и широк рамен база држи факелот стабилна.Ние се стави на значителни ресурси во дизајнот, квалитетот, функција, и изгледот на секој H Потер објект, со користење само на квалитетни материјали, вклучувајќи нерѓосувачки челик, од страна разнесени стакло, и драматичен меч.Користи вклучуваат градината светилка ,факелот светилка, табела светилка и масло светилка.Ние не правиме компромиси за да заштедат пари—веруваме дека нашите клиенти заслужуваат само најдоброто.Многу од нашите потпис предмети се 100% рачно изработени од страна на занаетчии за да се обезбеди екслузивно производ.Професионално спакувана.Тешки и трајни, ова патио факелот е изграден за да трае.Ние не претендираат да биде најевтин, но ќе го добиете она што го плаќаат.Стакло и месинг материјали сочинуваат оваа уникатна и прекрасна патио факел.Тешки дебело стакло со месинг врвот, snuffer капа и fiberglass фитил.5 инчи висок од основата кон врвот на snuffer капа.Секој факел вклучува висок квалитет fiberglass фитил кој ќе трае многу сезони.Размислете за купување во парови за да благодат вашиот палубата или патио маса.Лесно да се движите и да ги чува подалеку во текот на оф сезона.Snuffer капа е во прилог на факелот, со цврсти месинг синџир.Млазницата на врвот unscrews да ви овозможи лесно да се рефил факелот со гориво.Размислете убаво, јасно парафинско масло за чиста изгори.Капа држи вода надвор и ги штити фитил од временските услови.Цврста конструкција со низок профил, помага да се задржи нешта сигурно и безбедно за време на употреба.Околу 7 инчен дијаметар и 6,5 инчи од основата кон врвот на snuffer капа.Секогаш користете екстремно претпазливи при горење и користење на батериски лампи.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди