.

.

New
SOREL Децата 1964 Pac Рака Boot — Водоотпорен Зимски Чизми

SOREL Децата 1964 Pac Рака Boot — Водоотпорен Зимски Чизми

DEN 1938.24

Количина на стоки
Достапно

Произведено во САД или Увезуваат. 2.5 mm врзани чувствува мраз приклучокот.единствена.Пета мерки околу 0.75 инчи".SOREL Чизми за Деца : да Се забавуваат во ладно време и да уживате во зимските активности со чизми кој екстра-зафат влечење, изолација, и ленти.Водоотпорни Чизми : подгответе Се за снег дена со водоотпорен, споеви-запечатени младите чизми, кој водоотпорен велур горниот дел со 2,5 mm врзани чувствува мраз приклучокот.Снег Чизми за Деца : Покријат своите нозе со пријатна заштита против елементи; чувајте ги на топло, со отстранлив, перат, рециклиран 9 mm чувствува внатрешен подигање и Sherpa куп снег ткаенината.Зимски Стил Нога Поддршка : Остатокот лесно да знаат дека се задоволни од своите стапала, без разлика дали тие се одење или да играат во снегот.Функцијата за рачно изработени, водоотпорен, вулканизирана гума школка со SOREL аеро-trac не-вчитување outsole подобрува влечење.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди