.

.

New
Преносни Мини Керамика Тркала Електрични Керамика Машина, Погоден за Дома или во Училиште

Преносни Мини Керамика Тркала Електрични Керамика Машина, Погоден за Дома или во Училиште

DEN 2088.00

Количина на стоки
Достапно

Предности : DIY керамички електрична мелница има прилагодливи брзо, тивко, безбедна и сигурна работа, и заштеда на енергија.Моќен и тивок мотор : Користење на високо-квалитетни мотори, тркала може да ротирате непречено. 0-2000rpm брзина, помалку од 60d B, ниско ниво на бучава.Прилагодливи брзина, хуманизирано операција, практичен и удобен.Уникатен изглед : добар изглед и убави бои направи вашето расположение поудобно.Телото на керамички мелница усвојува пластични прскање, со компактна структура, мал подот, добра мил затнување, и практично користење.Лесно за чување : лесен за користење, може да се задоволат потребите на професионалните и аматерски керамички ентузијасти.Компактна структура, мала тежина и лесен за чување.Високо-квалитетни материјали : Оваа мини керамика користи високо-квалитетни грамофони што ќе не ' рѓа.Брзината е стабилна, и лесно може да заврши одлична работа.Употреба на истекување заштита префрлете се на дното на машината за удобно керамички искуство.опис на производот име на Производ : Мини керамика тркало машина Производ големина : 8.5 * 8 * 8cm Производ тежина : 0.9 кг на Производ материјал : метал пакување листа : 1 x Електрични керамички мелница 1 x 8 поставува на керамички tools 1 x DC напојување Совети : 1. Земете еден мал дел од кал 2. Не се вртат премногу бавно. 3. Кога формирање, што може да се водат тоа подебели, а потоа полека се направи тоа потенки. 4. Употреба на глина алатки за да ви помогне облик и да се намали влага Потсетување : Ако наидат на проблеми при купувањето, ве молиме контактирајте со нас во времето за да подобро го реши проблемот и да ви овозможи со најдобра услуга.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди