.

.

New
LOCTITE 406 Супер Лепак - Инстант Лепило - 20G - Пластична & Гума

LOCTITE 406 Супер Лепак - Инстант Лепило - 20G - Пластична & Гума

DEN 181.44

Количина на стоки
Достапно

Инстант Лепило - ниска вискозност.Идеален за поврзување на пластика и еластомер материјали каде многу брзо fixturing е потребно.LOCTITE 406 е инстант лепило дизајниран специјално за брзо поврзување на пластика и rubbers.Овој производ нуди исклучително ниска вискозност.Кога се комбинираат со LOCTITE primers за cyanoacrylates, тоа исто така може да се користи на тешко-да-обврзници пластика.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди