.

.

New
Авијација Пилот Слушалки, Воопшто, Намалување на Шумот, со Windproof Микрофон, за Лет, Јасна Комуникација, Без Пречки, Заштита на Слухот

Авијација Пилот Слушалки, Воопшто, Намалување на Шумот, со Windproof Микрофон, за Лет, Јасна Комуникација, Без

DEN 2344.56

Количина на стоки
Достапно

24d B намалување на шумот : заштита на слухот. 50 mm високи перформанси аудио јазик. 3.5 mm Влезен Приклучок за Музички Уреди.Windproof пена микрофон со прилагодливи нерѓосувачки челик headband.Моно аудио звучници : јасен звук и точна комуникација.GA двоен приклучок : Општа авијација пилот слушалки.EM56 Бучава Рефлексивни Првенство Микрофон со Бум.Вовед : Јасно и сигурна комуникација помеѓу екипажот, патниците, инструктори, и ATC се повеќето од клучно значење за вашиот лет и RA200 обезбедува токму тоа.Со акцент на најосновните функции на слушалки на RA200 има јасно се слушне 50mm перформанси аудио звучници, на EM56 бучава рефлексивни првенство микрофон опкружен со пена за ветер блок микрофон muff и злато позлатен приклучок.Овие не волан карактеристики нудат малку забава, дозволувајќи им на студентот пилоти да се фокусира на летот при рака.Пена одговара уво фоки и длабок џеб уво канали се обезбеди во текот на целиот ден удобност, што го прави одлична опција за back-up или патнички слушалки.Нерѓосувачки челик headband е направен за да биде малку свиткана кога слушалките се вклопува премногу тесни која може да помогне да се намали напнатоста.Спецификација : Категорија : Воздухопловство слушалки Слушалки кабелот должина : околу 220cm / 86.6 инчен Конектор : GA двоен приклучок намалување на Шумот : 24d B Пакет Листата : Авијација слушалки*1 кабел за Слушалки*1 .

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди