.

.

New
Redneck Convent РК Kindling Splitter Црна Kindling Бомбичка Firewood Splitter Прирачник DIY Дрво Splitter 13 Фунти Леано Железо Дневник Splitter

Redneck Convent РК Kindling Splitter Црна Kindling Бомбичка Firewood Splitter Прирачник DIY Дрво Splitter 13

DEN 1407.36

Количина на стоки
Достапно

[Исецка Firewood со Помалку Сила и Повреди] : Redneck Convent Црна Firewood Kindling Splitter нуди безбедна алтернатива за сечкање дрво, што го намалува ризикот од повреди; Дневник splitter оптоварување користи минимални прирачник сила да направат големи купови на kindling. [Тоа како да го Користите] : Вметнете парче од дрво во 9.8 x 7.8-инчи (25 x 20cm) kindling splitter леано железо прстен и штрајк шумата со тап предмет, како што се на mallet; Внатрешните 4-инчен (10cm) log splitter секира ќе се подели на дрво во две парчиња. [Спротивстави на Елементи] : Дрво kindling splitter е 17 инчи (43cm) високи; Изградени од леано железо, на kindling бомбичка firewood splitter се издржливи и можат да го издржат елементи кога патувате. [Исечена Дрвна Насекаде] : Прирачник за дневник splitter доаѓа целосно составени; Kindling создателот тежи 13 фунти (6kg) за лесно преносливост, кога кампување или на лов патувања. [Безбедноста на Прво место] : Дрво splitter стојат вклучува 6 дупки за anchoring дрво хеликоптер на стеблото трупецот, така стои во место додека сечкање firewood; Ние ви препорачуваме да се користат заштитни очила и ракавици кога го користите овој прирачник дрво splitter.Откажат од деновите на опасно сечење firewood со секира.Наместо тоа, користете Redneck Convent Дневник Splitter Kindling Бомбичка безбедно да се намали kindling.Употреба на 6 пре-drilled дупки за да се зацврсти на поделбата на трудот стои на дрво трупецот.Откако целосно обезбедени, ставете едно парче од дрво на дрво splitter оптоварување прстен и штрајк со тап предмет, како mallet.Центарот дрво сечкање секира ќе се подели на дрво во две парчиња.Вметнете половина парчиња на дрво повторно во дрво splitter оптоварување за да се намали дури и помали парчиња за да зачувате на резерви.Прирачник firewood сечкање блок тежи 13 фунти (6kg) за лесен транспорт додека кампување или на лов.Firewood секира е направен од леано железо и може да издржи повеќе удари од mallet.Пакетот доаѓа со 1 целосно собрани црна kindling дрво секира splitter Предупредување : Овој производ може да ве изложи на хемикалии кој е [се] познати на Државата Калифорнија да предизвикаат рак и вродени малформации или други репродуктивни штета.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди