.

.

New
LogOX Hauler, Ергономски Дневник Hauler и 21 не може да се Кука, Направени во САД (Патентирана)

LogOX Hauler, Ергономски Дневник Hauler и 21 не може да се Кука, Направени во САД (Патентирана)

DEN 3480.00

Количина на стоки
Достапно

✓ LOGOX HAULER - Набрзина подигнете го најавите круга од земјата и се движи нив, без да се превиткуваат, користете дневник маша, или замав остар пулпа кука/pickaroon.Оваа алатка е уникатен механички предност, исто така, помага со вчитување дневник splitter или влечење поголеми дневник круга на вертикална splitter или хидрауличниот лифт. ✓ 21" не може да се КУКА - По донесување на делумно пила енергија по должината на дневникот, користете Log OX да се тркалаат над неа и целосно ги.Ова значително го намалува ризикот од синџирот на штета, опасни мито, и бар малку.Исто така корисен за позиционирање најавува на firewood процесор палуби и преносни пилани.На Log OX Hauler е остар кука совет и писан пети дизајн костец најавува подобро од било кој друг не може да кука на пазарот, за безбедна чекање додека тркалање. ✓ ЧЕТКА & ДРВО ОСТАТОЦИ HAULER - Save патувања со консолидирање на treetops или повеќе гранки заедно со Hauler е кука, пред влечење нив и надвор на една централна локација.За разлика од грабање гранки со рака, Hauler е хоризонтална тврдо се справи го прави овој процес многу полесно. ✓ ЛЕСНО ДА се НОСАТ – Тежи само 6.2 кг.Лесно да ги собереш шпоретот должина дневник круга без виткање завршена.Понесат избалансирани од ваша страна во било страна, за помалку вирус на вашето тело кога кревање и пренесување на нив, со јасен поглед на патот напред. ★ ПАТЕНТИРАНА - АМЕРИКАНСКИ НАПРАВЕНИ & ЗАГАРАНТИРАНА - Ние нудиме 100% Ironclad Живот Производителот е Гаранција против производителот дефекти.Со гордост се Направени во САД од Американскиот челик.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди