.

.

New
Sondiko Бутан Факел, Refillable Кујна Кулинарски Факел, ги Собере Сите Бутан Тенкови Удар Факел Полесни со Безбедноста Заклучување, Прилагодлив Пламен за Готвење, Creme Brulee, П?

Sondiko Бутан Факел, Refillable Кујна Кулинарски Факел, ги Собере Сите Бутан Тенкови Удар Факел Полесни со Безбедноста

DEN 383.76

Количина на стоки
Достапно

ЗАБЕЛЕШКА : ЗА БЕЗБЕДНО ПРЕВОЗОТ БУТАН ГАС НЕ Е ВКЛУЧЕН. ►Безбедно и Лесно да се Работи - Факел усвојува супер лесни Алуминиумски Легури школка.Долго алуминиум легура млазницата можат да го издржат висока температура, проширување на употребата време на факелот.Безбедност заклучување спречува случајно палење, широка база спречува факелот од ѓубрето над.Професионални Piezo Палење Технологија им овозможува на еден раце работа, се направи операција на факелот полесно и побезбедно. ►Прилагодливи Пламен или Постојан Пламен Mode - се Прилагоди на температурата опсег преку прилагодување копчето.Прилагодлива температура може да достигне до 1300 °C/2372 °F. Притиснете го копчето за палење да го запали оган, се претвори безбедноста заклучување на стрелките на часовникот во исто време, тогаш тоа ќе го задржи отпуштање без притискање.Можете полесно да ги користите.Piezo Палење Технологијата исто така овозможува употреба на секој агол, дури и со главата надолу, се изврши готвење од сите агли. ►Refillable и Разноврсна - Можете лесно може да се рефил кулинарски факелот со било кој бренд на бутан(Бутан Гас не Е Вклучена) и било должината млазницата цилиндар.Совршен за creme brulee, searing бифтек, печење marshmallows, топење сирење toasting леб crumbs и да запалат оган за живот итн.Исто така се идеални за хоби, изработка на накит, ракотворби и лемење и др. ►Одлични и Неверојатни Подарок - Мини големина факелот е одличен избор за кампување.Ако вашите блиски и пријатели кои сакаат отворено СКАРА или затворен готвење, мини светилка е одличен избор, како подарок. ►Бренд Service Guarantee - Ние имаме професионална По-Продажбата на Тимот.Ако имате било какви прашања во врска со производот, ве молиме да бидат слободни да контакт.Ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди