.

.

New
Sax - 461951 Вистински Проток На Вода Растворлив Блок Печатење Со Мастило - 5 Унца Цевка - Зелена

Sax - 461951 Вистински Проток На Вода Растворлив Блок Печатење Со Мастило - 5 Унца Цевка - Зелена

DEN 407.76

Количина на стоки
Достапно

Се продаваат поединечно.Нашиот најдобар квалитет блок priniting мастила оди на smoothy и сува рамномерно.Водата врз основа формула чисти до брзо и лесно со сапун s зошто ние нудиме висок квалитет на производите за сите нивоа на уметници.Sax е комерцијален бренд на Училиште Специјалитет - сметаме дека со оглед на правото на животната средина, секое дете може да flourish Ink боја се применува непречено и суши evenly Ideal за печатење со линолеум, дрвени блокови, поли пена или флексибилни винил плочи.Уметничко образование форми животи преку овозможување на студентите да се изразат себеси повеќе слободно и да се развие критичка животни вештини.Sax уметност резерви, им даде на студентите на алатки тие треба да им помогне на нивното уметничко патување.Се создаде убава, живописни графики со нашата не-токсични, блок печатење со мастило.Мастило е на база на вода за полесно расчистување, што го прави одличен за почетниците.Во Sax, ние се стремиме да ги поттикне младите умови да се размислува во иновативни начини.Тоа е причината зошто ние нудиме висок квалитет на производите за сите нивоа на уметници.Sax е комерцијален бренд на Училиште Специјалитет - сметаме дека со оглед на правото на животната средина, секое дете може да се развива со Мастило боја се применува непречено и суши рамномерно Идеален за печатење со линолеум, дрвени блокови, поли пена или флексибилни винил плочи.Уметничко образование форми животи преку овозможување на студентите да се изразат себеси повеќе слободно и да се развие критичка животни вештини.Sax уметност резерви, им даде на студентите на алатки тие треба да им помогне на нивното уметничко патување.Се создаде убава, живописни графики со нашата не-токсични, блок печатење со мастило.Мастило е на база на вода за полесно расчистување, што го прави одличен за почетниците.Во Sax, ние се стремиме да ги поттикне младите умови да се размислува во иновативни начини.Тоа е причината зошто ние нудиме висок квалитет на производите за сите нивоа на уметници.Sax е комерцијален бренд на Училиште Специјалитет - сметаме дека со оглед на правото на животната средина, секое дете може да се развива со Мастило боја се применува непречено и суши рамномерно Идеален за печатење со линолеум, дрвени блокови, поли пена или флексибилни винил плочи.Акрилик & Tempera Paints Ceramic & Моделирање Clay Paint Brushes Canvas And Повеќе!.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди