.

.

New
Кол Хаан Мажите Zerogrand Крило Оксфорд

Кол Хаан Мажите Zerogrand Крило Оксфорд

DEN 3455.76

Количина на стоки
Достапно

100% Кожа.Увезени.Гумен ѓон.Кожени горни.Ева midsole со гумени outsole.Cusioned со zerogrand технологија за врвен комфор.Zerogrand крило дека melds иднина визија со старата школа изработка.одлична фустан/секојдневен чевли со удобност и флексибилност да се носат со кабли и тексас.Wingtip оксфорд со кожа, велур или nubuck горен дел.ЕВА midsole со гумени outsole.Cushioned со сите нови Кол Хаан Zerogrand технологија за врвен комфор. |Wingtip оксфорд со кожа, велур или nubuck горен дел. |Wingtip оксфорд со кожа, велур или nubuck горен дел ЕВА midsole со гумени outsole.Со речиси 80 години во бизнисот и стотици точки на дистрибуција во САД, Кол Хаан е еден од Америка премиер луксузни брендови.Основана во 1928 година како соработка помеѓу Trafton Кол и Еди Хаан, Кол Хаан олицетворени уметничките квалитет и беспрекорна изработка во време кога стил беше сè.Првично, Кол Хаан беше машки обувки етикета која го долови суштината на 20-ти дух со убаво осмислени и добро направени чевли за dapper господин.Денес, Кол Хаан носи тоа наследство на сите свои производи, вклучувајќи ги и мажите и жените се облекуваат и неформални обувки, ремени, трикотаж, чанти, мали кожни производи, outerwear и очила за сонце.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди