.

.

New
Bettomshin 1Pcs HK1412 Игли Валчести Лежишта,14mm Понесе 20mm OD 12mm Ширина, Отворен Крај,7500N Static Load 6800N Динамичко Оптоварување GCr54 за Спин Четка Кофа

Bettomshin 1Pcs HK1412 Игли Валчести Лежишта,14mm Понесе 20mm OD 12mm Ширина, Отворен Крај,7500N Static Load

DEN 156.00

Количина на стоки
Достапно

Димензии : Понесе Кол. : 14mm/0.55"; Надворешниот Кол. : 20mm/0.79"; Дебелина : 12mm/0.47".Динамичко Оптоварување (Cr) : 6.8 k N; Статички на Оптоварување (Кор) : 7.5 k N; Максимална Ротациона Брзина (Нафта) : 16000rpm; Максимална Ротациона Брзина (Масти) : 26667rpm.Оваа Игли Валчести Имајќи е направен од висок јаглерод хром имајќи челик (целосно појачани), па тоа е долго време-живот, мазна и ниско ниво на бучава, исто така, има голема трајност и отпорност на под тешките бремиња.Игли Валчести Имајќи е особено погоден за висок динамички товари или радијални-ограничен инсталација, исто така и за различни апликации како што се земјоделски и градежни машини, пумпи и компресори, и две-циклус мотори, меѓу другото, Тие се монтирани со силно мешање се вклопуваат во домувањето.Рамената или snap прстени не се бара да се лоцира имајќи axially, на тој начин се овозможува едноставна и економски дизајн на куќиште понесе; Инсталација со притиснете машина или специјални алатки, наместо на чекани, бидејќи тепа може да доведе до локалните деформација; Ниска пресек овозможува намалување и одговара за користење во ограничени монтажа простори.Bettomshin Игли Валчести Лежишта Опис : 1.Игли Валчести Имајќи е широко се користи, кои се движат од земјоделски машини за пренесување на опрема, роботи, лифтови, возен мелници, кормило шахти, агрегат crushers, итн. 2.Тоа карактеристики длабоко вовлечен, тенкоѕидните надворешниот прстен.Тие се компактни лежишта со високо оптоварување на капацитет на носивост и вкочанетост. 3.GCr54 е направен со топлина лекување така што обезбедува висок и единствен цврстина, добра отпорност на абење, како и високо контакт замор перформанси, што Игли Валчести Имајќи има добар топлина толеранција, високо оптоварување на капацитет на носивост и вкочанетост. 4.Овие лежишта да се приспособат на тешки axial товари и на врв на се товари поради мал дијаметар отстапување на ролки во рок од една собранието.Спецификација : Модел : HK1412 Материјал : GCr54 Внатре Дијаметар : 14mm/0.55 инчен Надворешниот Дијаметар : 20mm/0.79 инчен Дебелина : 12mm/0.47 инчен Кафез Материјал : ST13 Челик Динамичка носивост (Cr) : 6.8 k N Статичен Капацитет (Кор) : 7.5 k N Максимална Ротациона Брзина (Нафта) : 16000rpm Максимална Ротациона Брзина (Масти) : 26667rpm Пакет Содржина : 1pcs x Игли Валчести Лежишта.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди